Rozpoczęcie roku w Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Mielęcinie

dodano: 11-09-2013

Dnia 2 września o godzinie 9.00 zabrzmiał pierwszy dzwonek w Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Mielęcinie. Na świetlicy szkolnej  zebrali się wszyscy uczniowie, ich rodzice, dziadkowie oraz nauczyciele. Tradycyjnie dla naszej Szkoły pierwsze powakacyjne spotkanie  poprzedziła Msza Święta.

Tak niedawno rozstaliśmy się, a znów nadszedł czas powrotu i spotkania.  Dla uczniów i nauczycieli skończyły się wakacje– czas odpoczynku i zabawy– zaczął się czas wytężonej pracy i realizacji nowych  zadań. Swoją obecnością tego dnia zaszczycił nas Kierownik EKiS w Pyrzycach Waldemar Kędziora, który wręczył akt nadania tytułu nauczyciela kontraktowego Pani Małgorzacie Muchorowskiej oraz Panie Ewie Kędzierskiej. Pani Dyrektor Małgorzata Jasion przywitała wszystkich serdecznie podkreślając, ze to dzień szczególnie wyjątkowy dla pierwszoklasistów, którzy zaczynają dopiero przygodę z nauką w naszej szkole.

Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie klasy pierwszej, które prowadziła wychowawczyni Pani Małgorzata Muchorowska. Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie podczas, którego obiecali: być dobrymi Polakami, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, być dobrymi kolegami, swoim zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Pani Dyrektor mianowała pierwszoklasistów na uczniów. Dzieci otrzymały identyfikatory, dyplomy oraz mały słodki prezent.

Na koniec uroczystości przewodnicząca samorządu uczniowskiego życzyła wszystkim wielu sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym. Nauczycielom wyrozumiałości i cierpliwości, a koleżankom i kolegom, zapału   w zdobywaniu wiedzy.