Dzień Edukacji Narodowej w Pyrzyckiej Szkole Muzycznej

dodano: 16-10-2013

Dnia 15 października br. w Pyrzyckiej Szkole Muzycznej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie pod opieką swoich nauczycieli przygotowali kilka utworów, które zachwyciły zebraną publiczność.

Zaprezentowano następujące utwory:
1. GREEK SONG – Natalia Zajda, akomp. Jekaterina Iwanciw
2. KONTREDANS L.v.Beethovena – Hanna Rojek, akomp. M. Podolska
3. ETIUDA D-DUR Coreneliusa Gurlitta – Zofia Jankowska
4. BAJKA BŁOKA – Anastazja Cupak, akomp. M. Podolska
5. W NASTROJU JESIENI Arkadiusza Załęcznego – Oliwia Prajzendanc
6. KURKI – Jan Dereń
7. DUET KUMERA – Wojciech Kasperski, Joanna Kraszewska

Wśród zaproszonych gości był Burmistrz Pyrzyc Jerzy Marek Olech oraz Kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Waldemar Kędziora.Po uroczystości na ręce Pani Dyrektor Ewy Lobe - Diakite Bumistrz wręczył torta, składając serdeczne podziękowania za trud włożony w wychowanie młodego pokolenia, zaszczepienie w nich miłości do muzyki, za wrażliwość  i radość.

Pani Ewa Loba-Diakite otrzymała z rąk Burmistrza Pyrzyc nagrodę pieniężną za wzorową pracę. Natomiast z rąk Pani dyrektor nauczyciele szkoły otrzymali nagrody z Okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie na zakończenie podziękowali swoim nauczycielom wręczając symboliczną laurkę z życzeniami.