Inauguracja Roku Akademickiego 2013/2014 Uniwersytetu Trzeciego Wieku

dodano: 17-10-2013

Już po raz dziewiąty odbyła się inauguracja roku akademickiego 2013/2014 Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Uroczystość odbyła się w sali kinowej Pyrzyckiego Domu Kultury. Zespół „Seniorita” rozpoczął tradycyjnie już utworem GAUDEAMUS IGITUR czyli CIESZMY SIĘ WIĘC. Jest to tradycyjna pieśń uniwersytecka od ponad dwustu lat i nadal odgrywana podczas właśnie rozpoczęcia roku akademickiego, wręczania dyplomów i innych ważnych dla uczelni uroczystości.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w swoich szeregach zgromadził  78 członków. W tym roku nowe legitymacje otrzymało  8 osób. Właśnie inauguracja była doskonałym miejscem do uroczystego przyjęcia nowych członków.

Pani Prezes Zenobia Walczak przywitała wszystkich przybyłych gości, wśród których obecny był Burmistrz Pyrzyc Jerzy Marek Olech. W swoim wystąpieniu Pan Burmistrz życzył wszystkim słuchaczom wszystkiego co najlepsze, dalszego poszerzania swoich horyzontów o wiedzę dotąd nieznaną, zdobycia interesujących umiejętności, wielu ciekawych wrażeń oraz wzajemnej życzliwości. Podziękował za pasję i oddanie idei upowszechniania świadomości kulturowej wśród mieszkańców Gminy Pyrzyce. Wyraził przekonanie, iż kolejna inauguracja rozpocznie czas dalszych osiągnięć oraz sukcesów, a także będzie okresem nowych wyzwań.

Odbył się także wykład dyrektora Zespołu Szkól Nr 1 w Pyrzycach Pana Roberta Sójki na temat powstania styczniowego. W tym roku przypada 150 rocznica wybuchu powstania i była to szczególna okazja do inscenizacji wierszy przez członków koła recytatorskiego UTW związanych z tematyką powstania.