Zakończenie posługi kapłańskiej w parafii p.w. NMP Bolesnej w Pyrzycach proboszcza ks. Dziekana Leszka Koniecznego

dodano: 22-10-2013

Po siedmiu latach posługę kapłańską w parafii p.w. NMP Bolesnej w Pyrzycach oraz w dekanacie pyrzyckim kończy ks. kanonik Leszek Konieczny. 20 października br. podczas uroczystej mszy św. parafianie pożegnali swojego proboszcza. Nie zabrakło łez wzruszenia, wierszy, pieśni, serdecznych podziękowań i życzeń.

Uroczystej Mszy pożegnalnej przewodniczył ks. Proboszcz Leszek Konieczny, do której koncelebrowania zaprosił ks. Zbigniewa Rakieja proboszcza parafii p.w. WNMP w Pyrzycach oraz jego poprzednika ks. Tadeusza Zacharę. Kazanie wygłosił ks. Piotr Łącki, który podziękował odchodzącemu księdzu Leszkowi tymi słowami: "stworzyłeś nam warunki, dzięki którym parafia była naszym drugim domem, a Ty byłeś bardziej ojcem, niż kapłanem i zawsze znalazłeś dla nas czas". W uroczystości wzięli również udział przedstawiciele samorządów gminnego i powiatowego, przedstawiciele służb mundurowych i spółdzielni socjalnych, dzieci i młodzież, nauczyciele pyrzyckich szkół.  Burmistrz Pyrzyc Marek Olech wraz z zastępcą Marzeną Podzińską wręczając bukiet kwiatów, okolicznościowy list oraz ręcznie malowany obraz  przedstawiający pyrzyckie zabytki, wyraził z serca płynące najserdeczniejsze podziękowania za czas posługi duszpasterskiej i podkreślił: "to co uczyniłeś dla nas przez wiele lat posługi w pyrzyckiej parafii - pozostanie w naszych sercach, w duszach i pamięci następnych pokoleń.Patrząc wstecz na 7 lat Twojej posługi wśród nas, dostrzegamy, jak wielką wartość mają słowa: "Żyj tak, aby ślady Twoich stóp przetrwały Ciebie". Ślady Twojej pracy, Księże Proboszczu, dostrzegamy wokół, a ślady Twojej działalności duszpasterskiej tkwią w naszych sercach.

Dużą radość księdzu Leszkowi sprawiły dzieci ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Pyrzycach, które przygotowały piękne laurki z życzeniami i wypowiedziały wzruszające słowa podziękowania. Hania Rojek zaśpiewała  pieśń o realizacji misji kapłańskiej księdza Leszka pt. "Szedłem kiedyś inną drogą…”.

Na zakończenie uroczystości gospodarz parafii podziękował przede wszystkim parafianom, od przedstawicieli których otrzymał wielki wiklinowy kosz białych kwiatów oraz pamiątkowy grawerton z podziękowaniamii życzeniami. Ksiądz Leszek posługę duszpasterską będzie kontynuował w parafii p.w. św. Mikołaja w Wolinie. Życzymy księdzu wiele zdrowia, wszelkiej pomyślności i dalszego błogosławieństwa Bożego.