PYRZYCKIE ŚWIĘTO SŁAWNYCH I ZASŁUŻONYCH LUDZI SPORTU

dodano: 18-02-2014

Kultura własnego narodu, tradycja i przywiązanie do niej, pamięć o przeszłości, wspominanie ludzi i minionego czasu. Jakże piękne i ponadczasowe są to wartości o tym  nie trzeba chyba przekonywać nikogo. Sławni i Zasłużeni ludzie sportu Ziemi Pyrzyckiej doczekali się swojego święta – honorową Galę Hall of FameNiezmiennie od stycznia 2008 roku w hali pyrzyckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pyrzycach na początku każdego roku odbywa się uroczystość, na której wręczane są insygnia najlepszym z najlepszych ludzi sportu.

W miniony piątek (14.02.2014 r.) ponownie Szanowna Kapituła Hall of Fame nominowała trzech kandydatów do zaszczytnych tytułów: działacza – Czesława Giergiela (Członka Zarządu OZPN w Szczecinie w latach 1993 – 1997, dokumentalistę historii klubów woj. zach. oraz autora, współautora wielu monografii klubowych i okręgowych, długoletniego prezesa i wiceprezesa MLKS „Sokół” Pyrzyce, współpracownika Polskiego Radia i dzienników szczecińskich: „Kuriera” i „Głosu”, byłego zawodnika klubów piłkarskich: „Odra” Chojna, „Orzeł” Trzcińsko Zdrój i „Sokół” Pyrzyce); trenera – Ryszarda Fabiniaka (założyciela Wojewódzkiego Ośrodka Piłkarskiego przy ZZPN, długoletni Członek Zarządu ZZPN ds. Szkolenia, trenera  seniorów i juniorów „Stali” Stocznia (I i III ligi) oraz zdobywcę brązowego medalu Mistrzostw Polski z drużyną juniorów, wychowawcę wielu reprezentantów Polski juniorów w piłce nożnej, zdobywcę Pucharu Kuriera z „Sokołem” Pyrzyce w 1971 r., zawodnika klubów: „Unia” Szczecin, „Czarni” Szczecin, „Osadnik” Myślibórz  i „Sokół” Pyrzyce) oraz sportowca – Sławomira Kudłaczewskiego (zdobywcę Pucharu Polski z „Polską Energią” Sosnowiec w 2004 r., zawodnika I ligowych zespołów: „Stal Stocznia” Szczecin, „Skra” Bełchatów, „Czarni” Radom i „Polska Energia” Sosnowiec, brązowego medalistę Mistrzostw Polski z „Morzem” Szczecin (1996/97) i „Skrą” Bełchatów (2001/02), 3 – krotnego V-ce Mistrza Luksemburga z zespołem VC „Fentange”, wychowanka klubu „Żak” Pyrzyce).

Ważnym akcentem Galii jest specjalnie przygotowana oprawa artystyczna, która ma być różnorodna i niepowtarzalna oraz jedyna w swoim rodzaju. Podczas, gdy w tle zabrzmiał podniośle utwór Vangelisa „Conquist of Paradise” na parkiet w asyście pyrzyckich gimnastyczek weszli prowadzący siódmej edycji Hall of Fame. W tym samym czasie w pięknym żywym pokazie dziewczęta i chłopcy z pyrzyckiego gimnazjum ukazali ideę olimpijską. W trakcie wystąpienia Marek Olech – Burmistrz Pyrzyc powrócił do korzeni powstania Stowarzyszenia Hall of Fame, którego pomysłodawcą był Stanisław Harwyszko - pyrzyczanin mieszkający od ponad trzydziestu lat w Kanadzie, jak również mówił o osobach i zdarzeniach, o których warto pamiętać, wspominać i nosić w sercu pokazując młodemu pokoleniu ich dokonania i nieprzemijające wartości. Bo cóż to byłby za naród, który nie ma swojej historii?

W układzie zmysłowym i hipnotyzującym do utworu „Smooth Cryminal”  Davida Garretta  Jednego z najbardziej ekscytujących wykonawców naszych czasów, wystąpili energiczni, pełni artystycznej maestrii uczniowie koła tanecznego ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Pyrzycach, przygotowani specjalnie na piątkowy występ przez instruktorkę Erykę Kędziora. Czarodzieje piłki – Michał Siemaszko z Lipian i Adrian Duszak z Ostrołęki zaprezentowali technikę i kreatywność łączącą w sobie elementy akrobatyki, żonglerki, tańca i piłki nożnej. Natomiast wdzięk, harmonia i radość to doskonałe połączenie muzycznej energii i harmonii ciała w szeregu pokazach gimnastycznych zaprezentowanych przez pyrzycką młodzież z Publicznego Gimnazjum, której instruktorkami są: Danuta Kuźnicka i Zofia Kusz.

W wielkim finale zawodniczki Międzyszkolnego Klubu Sportowego „KUSY” ze Szczecina pod kierownictwem Joanny Borkowskiej i Małgorzaty Cieślak, w specjalnie przygotowanej choreografii ukazały to, co jest najbardziej charakterystyczne dla gatunku gimnastyki artystycznej, czyli elementy baletu, gimnastyki i tańca. Przedstawienie promowało wdzięk ruchu, elastyczność mięśni i dobrą postawę.

Ozdobą uczty duchowej były fanfary odgrywane przez zespół „The Figiels”, który tworzą uczniowie Pyrzyckiej Szkoły Muzycznej I st. oraz występy wirtuozerskiego duetu wiolonczeli z fortepianem, stworzonego przez Joannę Kraszewską i Krzysztofa Figiel ze Szczecina. W charakterystycznym dla siebie ekspresyjnym stylu wykonali składankę utworów z filmu „Gladiator”. Poprzez barwne, miłosne utwory wprowadzili widzów w wspaniałą atmosferę wieczoru walentynkowego.

Ośrodek Sportu i Rekreacji bardzo serdecznie dziękuje współorganizatorom za pomoc i zaangażowanie w zorganizowaniu jakże szlachetnej imprezy, która na stałe zapisała się w kartach historii Ziemi Pyrzyckiej:

• Panu Dyrektorowi Tadeuszowi Mazurowi oraz pracownikom: Agnieszce Nowaczek i Grzegorzowi Karaźniewiczowi Pyrzyckiego Dom Kultury,
  • Pani Dyrektor Renacie Bochan – Bochanowicz, Paniom – Danucie Kuźnickiej i Zofii Kusz oraz młodzieży Publicznego Gimnazjum w Pyrzycach,
  • Pani Dyrektor Alinie Janił, Pani Eryce Kędziora oraz uczniom koła tanecznego Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Pyrzycach,
  • Pani Ewie Bogackiej Prezesowi ZarząduBacker OBR Sp. z o.o. w Pyrzycach,
  • Pani Agnieszce Odachowskiej Dyrektorowi Biura Lokalnej Grupy Działania Ziemia Pyrzycka,
  • Panu Dariuszowi Zybała Właścicielowi Przetwórstwa Mięsnego,
  • Panu Arkadiuszowi Jackowskiemu Dyrektorowi Technicznemu P.W. “Sanit” Sp. j.,
  • Panu Leszkowi Gołębiowskiemu,
  • Panu Marcinowi Michalskiemu Właścicielowi Firmy Catering Pyrzyce,
  • Panu Mirosławowi Skrobkowi Prezesowi Zarządu Pyrzycko – Stargardzkiego Banku Spółdzielczego,
  • Pani Anecie Sekutowicz  Prokurentowi "Codar Security" Sp. z o.o.