• Pic 9
logo

Pyrzyczanie na Mistrzostwach Województwa w biegach przełajowych.

dodano: 19-03-2014

Na odbywających się w dniu 8 marca 2014r. w Policach Mistrzostwach Województwa w Biegach Przełajowych reprezentanci Pyrzyc w barwach Wiodącego Międzyszkolnego Ludowego Klubu Sportowego „Pomorze” Stargard Szczeciński zdobyli dwa medale.

Mistrzem województwa został w kategorii seniorów w biegu na 5000m nasz pyrzycki najlepszy biegacz, niezawodny Wojciech Piwowarczyk. Tytuł wicemistrzowski wywalczyła w biegu juniorek na dystansie 3000m Dominika Wiśniewska. Jakub Woźniak zajął
5 miejsce w biegu juniorów młodszych na 3000m, z czego raczej nie jest zadowolony, gdyż do tej pory z wszystkich mistrzostw, w których brał udział wracał z medalem, najczęściej złotym. Miejmy nadzieję, że Jakub odnajdzie swoją wysoką formę pod opieką nowego, znakomitego trenera Zbigniewa Krzyśka. Również piąte miejsce zajęła w biegu juniorek młodszych na dystansie 2000m Magdalena Matyjasik.

Notabene pierwszy raz od wielu lat w mistrzostwach nie brali udziału zawodnicy LKS „Spartakus” Pyrzyce.W klubie tym od czasu, kiedy nauczycielem ZS nr 2 CKU w Pyrzycach przestał być pan Dariusz Kufel, zaprzestała działalność sekcja lekkie atletyki. Zawodnicy Spartakusa zawsze wracali z tej imprezy z wieloma medalami i z powodzeniem walczyli
o medale w zawodach szczebla krajowego. Wielka szkoda, że dyrekcja ZS nr 2 CKU i Zarząd Powiatu nie potrafili podjąć odpowiednich kroków, aby zasłużony trener z wielkimi osiągnięciami dalej mógł szkolić pyrzycką młodzież.

Gratulujemy wszystkim sukcesów i życzymy powodzenia w nadchodzącym sezonie biegów przełajowych.