Urząd Miejski w Pyrzycach

  • Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
  • Pic 7
  • Pic 8
  • Pic 9
logo

Projekt 15 Południk

dodano: 02-12-2013

Stargard Szczeciński, jest jednym z miast, przez które przebiega 15. południk długości geograficznej wschodniej. W pobliżu tego miejsca znajduje się, ustawiony tam w okresie międzywojennym kamienny obelisk. Mając świadomość, jakim atutem turystycznym jest nasze położenie geograficzne podejmujemy czynności związane z promocją tego miejsca. Jednym z naszych dotychczasowych działań było nadanie nazwy 15. Południk rondu powstałemu w sąsiedztwie przebiegającego południka, a kolejnym etapem było zaproszenie do współpracy innych miejscowości leżących na 15. południku.  Zainteresowanie wykazały: Gmina Rewal, Gmina Pyrzyce, Gmina Golczewo, Gmina Osina i wraz z Gminą Miastem Stargard Szczeciński podpisały list intencyjny dotyczący współpracy. 

Projekt "15. Południk" pozwoli na koordynację działań promocyjnych sektora turystycznego miejscowości zaangażowanych w projekt oraz zwiększenie liczby turystów je odwiedzających. Powstanie szlaku pozwoli na koordynację działań promocyjnych sektora turystycznego. Ponadto może ułatwić pozyskiwanie środków finansowych na rzecz rozwoju turystyki, kultury i rekreacji, a to z kolei zwiększy skuteczność działań. Utworzenie szlaku pozwoli na skupienie pojedynczych, rozproszonych działań wokół jednej wspólnej idei i tworzenie nowych produktów turystycznych związanych z tą właśnie ideą.

Pierwszym etapem realizacji projektu jest wzajemna promocja miejscowości zaangażowanych w projekt na stronach internetowych poszczególnych stron. 

LIST INTENCYJNY
PYRZYCE
STARGARD
GOLCZEWO
OSINA
REWAL

 Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

szukaj Szukaj na stronie
e-Urząd

Rozlicz PIT w Pyrzycach
Rozliczenie PIT online w PITax.pl jest dostępne dzięki projektowi „Wspieraj lokalnie” przygotowanemu przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych oraz PITax.pl Łatwe podatki.

foto co? gdzie? kiedy?

Pytanie do Burmistrza

tv Nasz kanał TV

foto W obiektywie...

Unijne i krajowe fundusze pomocowe

Instytucje

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia