Urząd Miejski w Pyrzycach

  • Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
  • Pic 7
  • Pic 8
  • Pic 9
logo

Goleniów

dodano: 09-05-2017

Burmistrz - Robert Krupowicz

Urząd Gminy i Miasta
Plac Lotników 1, 72-100 Goleniów
tel. 91 46 98 200, 91 46 98 222
fax 91 46 98 298

e-mail: rkrupowicz@goleniow.pl
www.goleniow.pl

Goleniów położony jest w zachodniej części woj. zachodniopomorskiego, w powiecie goleniowskim, 35 km na północ od Szczecina. Przez miasto biegną dwie ważne drogi krajowe i międzynarodowe - nr 3 i nr 6. W pobliżu miasta, w Glewicach znajduje się Międzynarodowy Port Lotniczy Szczecin- Goleniów.

Miasto jest ośrodkiem przemysłowym o znaczeniu ponadregionalnym. W jego pobliżu znajduje się Goleniowski Park Przemysłowy, w którym lokalizację znalazło 50 przedsiębiorstw reprezentujących bardzo dużą różnorodność branż. Potencjał gospodarczy tworzą także firmy działające w samym mieście, w tzw. „starej dzielnicy przemysłowej” oraz na terenach wiejskich gminy.

Miasto posiada bardzo duży potencjał turystyczny. Niemal 50% powierzchni gminy stanowią lasy Puszczy Goleniowskiej. Przez jego centrum przepływa rzeka Ina, nad którą znajduje się m.in. Aleja Legend, przy której granitowe rzeźby obrazują goleniowskie legendy i podania. Ina wykorzystywana jest bardzo chętnie przez kajakarzy i wędkarzy, którzy każdego roku mogą wziąć udział w ogólnopolskich zawodach wędkarskich pod nazwą „Troć Iny”. 10 km od Goleniowa w Lubczynie, nad jeziorem Dąbie, znajduje się nowoczesna marina oraz urokliwa plaża wraz z niezbędnym zapleczem.

W samym mieście zachowało się kilka zabytków z okresu średniowiecza, będących świadectwem 750 - letniej historii miasta. Obiekty te są sukcesywnie remontowane, a otoczenie wokół nich rewitalizowane i na nowo aranżowane.

 

Więcej informacji na temat miasta znaleźć można na stronie: www.goleniow.plWysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

szukaj Szukaj na stronie
e-Urząd

Rozlicz PIT w Pyrzycach
Rozliczenie PIT online w PITax.pl jest dostępne dzięki projektowi „Wspieraj lokalnie” przygotowanemu przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych oraz PITax.pl Łatwe podatki.

foto co? gdzie? kiedy?

Pytanie do Burmistrza

tv Nasz kanał TV

foto W obiektywie...

Unijne i krajowe fundusze pomocowe

Instytucje

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia