Urząd Miejski w Pyrzycach

 • Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6
 • Pic 7
 • Pic 8
 • Pic 9
logo

Koła łowieckie

dodano: 03-11-2017

Koło łowieckie "PRZEPIÓRKA" w Pyrzycach

Data założenia: Koło Łowieckie "Przepiórka" w Pyrzycach powstało w 1957 roku przy byłej Komendzie milicji Obywatelskiej. Skupia obecnie w swych szeregach 36 członków.

 

Zarząd Koła:

 1. Prezes - Mirosław Senderek,
 2. Łowczy - Tomasz Caryk,
 3. Skarbnik - Krzysztof Hołownia,
 4. Sekretarz - Leszek Rogalewicz,

Łowisko: Koło dzierżawi dwa obwody łowieckie (okolice Pyrzyc i Stargardu Szcz.) z dużą ilością remiz śródpolnych, zbiorników wodnych i trzcinowisk o łącznej powierzchni 9,216 ha, w których bytują dziki, sarny, bażanty, kuropatwy. Na tutejszych akwenach gniazduje dość licznie gęś gęgawa.

 

Pozyskanie: Koło pozyskuje rocznie około:

60 szt. dzików,
60 szt. saren,
50 szt. dzikich gęsi i 60 szt. dzikich kaczek.

Pyrzycka "Przepiórka" uczestniczy w programie "Kuropatwa na Pomorzu Zachodnim". Na stałe Koło współpracuje z Przedszkolem Publicznym Nr 3 w Pyrzycach, gdzie myśliwi organizują spotkania, prelekcje, wycieczki w plener czy wspólne dokarmiania zwierzyny.

Koło łowieckie "ŁOŚ" w Pyrzycach

Data założenia: Koło Łowieckie "Łoś" w Pyrzycach powstało w 1946 r. W kole poluje obecnie 43 myśliwych.

 

 

Zarząd Koła:

 1. Prezes - Waldemar Róg,
 2. Łowczy - Waldemar Gredka,
 3. Podłowczy - Kazimierz Wincenciak,
 4. Skarbnik - Ryszard Polewczak,
 5. Sekretarz - Miłosz Łuszczyk.

Łowisko: Koło dzierżawi obecnie 1 obwód typowo polny nr 223, o pow. 12485 ha. W skład obwodu łowieckiego wchodzi część jeziora Miedwie, co wzbogaca łowiecką bioróżnorodność łowiska o polowania na dzikie gęsi, a rozległe, nadjeziorne trzcinowiska są ostoją sporej populacji dzika.

Pozyskanie zwierzyny w ostatnim sezonie oscylowało na poziomie: dzik - 110 szt., sarna - 122 szt., dzikie gęsi - 20 szt., bażanty - 10 szt.

Stanice myśliwskie: Koło posiada stanicę polową o nazwie "Łosiówka" w miejscowości Ryszewo. W 2006 r. wybudowano nową wolierę, w której rozpoczęto hodowlę pierwszej partii 110 kuropatw. Obecnie prowadzone są prace nad introdukcją i wieloletnią hodowlą zająca szaraka.

Myśliwi z "Łosia" prowadzą szeroką działalność edukacyjną z młodzieżą szkolną z terenu obwodu, współpracują z władzami lokalnymi, co znacznie pomogło w ograniczeniu wnykarstwa i wypalania trzciny, wspierają finansowo i organizują imprezy integracyjne dla społeczności lokalnej.Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

szukaj Szukaj na stronie
e-Urząd

Rozlicz PIT w Pyrzycach
Rozliczenie PIT online w PITax.pl jest dostępne dzięki projektowi „Wspieraj lokalnie” przygotowanemu przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych oraz PITax.pl Łatwe podatki.

foto co? gdzie? kiedy?

Pytanie do Burmistrza

tv Nasz kanał TV

foto W obiektywie...

Unijne i krajowe fundusze pomocowe

Instytucje

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia