Urząd Miejski w Pyrzycach

  • Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
  • Pic 7
  • Pic 8
  • Pic 9
logo

Ochotnicza Straż Pożarna

dodano: 18-06-2019

OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA

     Aktualnie na terenie Gminy Pyrzyce działa 9 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, które rozmieszczone są w następujących miejscowościach: Brzesko, Mielęcin, Nowielin, Obromino, Pstrowice, Pyrzyce, Ryszewko, Stróżewo i Żabów. Skupiają one w swoich szeregach ok 120 czynnych strażaków plus członkowie wspierający i honorowi. Wszystkie OSP posiada remizy.

     Trzy jednostki OSP – Pyrzyce, Brzesko, Żabów – są włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego, a zatem – w razie zaistnienia konieczności – mogą one działać na terenie całego województwa i województw ościennych. Ponadto jednostki w Brzesku i Żabowie podłączone zostały do tzw. selektywnego systemu wywoływania i alarmowania jednostek, którego centrum znajduje się w Komendzie Powiatowej PSP w Pyrzycach. Z ogólnej oceny bazy i wyposażenia w sprzęt Ochotniczych Straży Pożarnych wnioskować można, iż gmina jest w pełni samodzielnie przygotowana do realizacji zadań w zakresie ochrony przeciwpożarowej, ochrony zdrowia, życia i mienia mieszkańców gminy. Co nie oznacza, że nie należy udoskonalić stanu bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

     OSP Brzesko jest jednostką typu S2, na swoim wyposażeniu posiada dwa samochody gaśnicze (GCBA 6/32, GBA 1,6/16) w tym jeden zakupiony w 2017 roku fabrycznie nowy średni, marki  MAN TGM-340 z pojemnością zbiornika na wodę 4680 litrów wraz z pakietem ochronnym dla OSP. Bazę lokalową stanowi nowo wybudowana strażnica  o dwóch boksach garażowych z zapleczem socjalnym oraz świetlicowym. Budynek strażnicy spełnia wszystkie wymogi przewidziane dla jednostek OSP włączonych do KSRG.

     OSP Pyrzyce jest jednostką typu S2, na swoim wyposażeniu posiada dwa samochody gaśnicze (SRchem., SLKw). Jednostka na swoim wyposażeniu posiada łódź motorową z napędem strumieniowym. Zaplecze bazy lokalowej jednostki znajduje się na terenie Komendy Powiatowej PSP w Pyrzycach, jednostka posiada dwa boksy garażowe oraz zaplecze świetlicowe. Jednostka przeznaczona została do wsparcia jednostki OSP Brzesko w realizacji zadań z zakresu ratownictwa specjalistycznego na poziomie podstawowym.

     OSP Żabów jest jednostką typu S2, na swoim wyposażeniu posiada dwa samochody gaśnicze (GCBA 6/32, GBM 2,5/8). Bazę lokalową stanowi strażnica o dwóch boksach garażowych z zapleczem socjalnym oraz świetlicowym.

     Zabezpieczenie w wodę dla celów gaśniczych stanowi sieć hydrantów, rozmieszczonych na terenie gminy oraz 7 zbiorników ppoż. zlokalizowanych w miejscowościach: Pyrzyce, Obromino, Brzesko, Nowielin, Pstrowice, Turze i Mechowo, a także występujące na terenie gminy nieliczne stawy stanowiące naturalne zbiornikiWysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

szukaj Szukaj na stronie
e-Urząd

Rozlicz PIT w Pyrzycach
Rozliczenie PIT online w PITax.pl jest dostępne dzięki projektowi „Wspieraj lokalnie” przygotowanemu przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych oraz PITax.pl Łatwe podatki.

foto co? gdzie? kiedy?

Pytanie do Burmistrza

tv Nasz kanał TV

foto W obiektywie...

Unijne i krajowe fundusze pomocowe

Instytucje

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia