Urząd Miejski w Pyrzycach

  • Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
  • Pic 7
  • Pic 8
  • Pic 9
logo

Szkoła Podstawowa w Mielęcinie

dodano: 15-02-2016

Szkoła Podstawowa
im. Władysława Broniewskiego w Mielęcinie

ul. Główna 72, 74-230 Mielęcin

tel: 91 563 04 90
www.spmielecin.edupage.org
email: szkola_mielecin@op.pl

Mnie ta ziemia od innych droższa, ani chcę, ani umiem stąd odejść…

                                                                                              Władysław Broniewski

 

Początek nauki w Szkole Podstawowej w Mielęcinie datuje się na 10 września 1945 r. w jednym z budynków wybranym przez ówczesne władze na placówkę szkolną (obecnie budynek mieszkalny nr 33). Założycielem i kierownikiem czteroletniej wówczas szkoły był Anatol Fomicz. Dzięki niemu oraz dzięki staraniom okolicznej społeczności osiem lat później (25 września 1953 r.) nastąpiło uroczyste otwarcie nowego budynku szkolnego w odrestaurowanym pałacyku mieszczącym się w parku dworskim z końca XIX wieku. W 1970 r. w czasie uroczystości 25-lecia szkoła otrzymała imię Władysława Broniewskiego – poety i patrioty. W tym kształcie placówka istnieje do dziś. Przez te wszystkie lata prężnie się rozwijała, kształcąc całe pokolenia i mierząc się z kolejnymi reformami.

Dziś sześcioletnią szkołę podstawową tworzy ok. 150 dzieci, kilkunastu nauczycieli i kilku pracowników niepedagogicznych. Funkcjonalne pomieszczenia budynku oraz zielone otoczenie szkoły zapewniają dzieciom wymarzone warunki do nauki, zabawy, opieki i wychowania. Unikatowy drzewostan i roślinność parku dworskiego nobilitują do propagowania postaw proekologicznych i prozdrowotnych. Niepowtarzalny klimat szkoły tworzą „powiew 70 lat historii” i „duch tradycji”, które czuje się zaraz po przekroczeniu progu pałacyku. Dzięki temu placówka stała się nie tylko miejscem nauki, ale i ośrodkiem kultury. Siłą  i wartością szkoły jest jej ciągłość, nieustający rozwój, otwartość oraz wzajemna życzliwość lokalnej społeczności. Chlubą szkoły są wysokie osiągnięcia uczniów w różnych dziedzinach na wielu płaszczyznach, ale również drobne sukcesy każdego dnia.

Obecnie do szkoły, punktu przedszkolnego i oddziału przedszkolnego uczęszczają dzieci z następujących miejscowości: Mielęcin, Krzemlin, Mielęcinek, Pstrowice, Nowice, Derczewo, Derczewko, Sitno, Pyrzyce. Szkoła posiada bogatą bazę dydaktyczną: odnowione sale lekcyjne, świetlicę, bibliotekę, salę komputerową, salę gimnastyczną, gabinet pielęgniarki, boisko, plac zabaw. Zapewnia także własne wyżywienie w stołówce oraz ciekawą ofertę zajęć pozalekcyjnych.

 Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

szukaj Szukaj na stronie
e-Urząd

Rozlicz PIT w Pyrzycach
Rozliczenie PIT online w PITax.pl jest dostępne dzięki projektowi „Wspieraj lokalnie” przygotowanemu przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych oraz PITax.pl Łatwe podatki.

foto co? gdzie? kiedy?

Pytanie do Burmistrza

tv Nasz kanał TV

foto W obiektywie...

Unijne i krajowe fundusze pomocowe

Instytucje

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia