Przedszkole Publiczne w Brzezinie

Brzezin 38
74-200 Pyrzyce
ppbrzezin@wp.pl

Przedszkole Publiczne w Brzezinie istnieje od 1974 roku. Posiada dwa oddziały do których uczęszcza 47 dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Przedszkole pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.45 do 15.15. W placówce prowadzone są zajęcia dodatkowe: j. angielski, taniec towarzyski, zajęcia logopedyczne.

Przedszkole jest placówką opiekuńczo – wychowawczą, do jego zadań obok zadań pedagogicznych należy opieka nad dziećmi w zastępstwie rodziny, zaspokojenie ich codziennych potrzeb, czuwanie nad zdrowiem i bezpieczeństwem. Do zadań przedszkola należy wszechstronne wychowanie dzieci, współpraca z rodziną ze szkołą i środowiskiem, a także stymulowanie rozwoju dzieci i wyrównywanie odchyleń w tym rozwoju.

OSIĄGNIĘCIA I SUKCESY PLACÓWKI

Placówka nasza odnosi wiele sukcesów o zasięgu gminnym ,powiatowym, wojewódzkim ,mamy również osiągnięcia o zasięgu ogólnopolskim.

Nasi wychowankowie zdobyli I i II miejsce w konkursie wojewódzkim organizowanym przez Muzeum Narodowe w Szczecinie pt. „Najciekawszy list do świętego Mikołaja”.

Nauczycielka z naszego przedszkola zdobyła wyróżnienie w konkursie organizowanym przez Nadleśnictwo w Gryfinie oraz CD i DN w Szczecinie na cykl zajęć terenowych pt. „ Zbliżenia z lasem”.

W związku z obchodami 60- lecia Oświaty na Pomorzu Zachodnim braliśmy udział w konkursie pt. „Z pamiętników szkolnych mojej rodziny” zdobyliśmy  III miejsce w województwie, organizatorem konkursu był CD i DN w Szczecinie pod patronatem Kuratora Oświaty w Szczecinie.

W 2009 roku nauczycielka naszej placówki zdobyła I miejsce w ogólnopolskim konkursie na scenariusz zajęć pt. „Poznaj Misia”.

Zdobyliśmy  I miejsce w ogólnopolskim konkursie na fotoreportaż z zajęć  przeprowadzonych w ramach akcji „Mały dekorator – piękny świat dla każdego”, którego organizatorem była Fundacja Pomocy Dzieciom Happy Kids zajmująca się budową rodzinnych domów dziecka oraz DKM Impresje główny sponsor akcji. Główną nagrodą w konkursie były dekoracje pomieszczeń przedszkolnych welurowymi ozdobami na ścianę.

W maju 2010 roku nauczycielka z naszej placówki z grupą 5-6 latków zdobyła I nagrodę w ogólnopolskim programie edukacyjnym kształtującym nawyki higieniczne pt.”Misja Velvetki”. Program realizuje zalecenia Głównego Inspektoratu Sanitarnego  w zakresie przeciwdziałania zachorowania na grypę.

W maju 2010 roku nasi wychowankowie zdobyli wyróżnienie w wojewódzkim konkursie plastycznym pt.”Zachodniopomorskie w trosce o środowisko naturalne”.

W 2011 roku nasi wychowankowie zdobyli I miejsce  w II edycji konkursu ogólnopolskiego Misja Velvetki  pt. „Używamy chusteczek gdy…” zdobywając nagrodę w postaci zabawek oraz pomocy dydaktycznych o wartości 2500 zł.

Bierzemy udział we wszystkich konkursach i  imprezach organizowanych przez PDK, OSiR,  sanepid, policja ,straż.

Odnosimy duże sukcesy w konkursie ekologicznym „Szukaj rady na odpady”. Kilkakrotnie zdobyliśmy I miejsce w kategorii  przedszkola  zdobywając cenne nagrody.

W placówce odbywa się szereg uroczystości z udziałem rodzin naszych wychowanków: „Bożonutkowe kolędowanie”, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Matki, „Wieczór poezji jesiennej”. Organizujemy wiele imprez  i uroczystości dla dzieci – Bal karnawałowy, Powitanie wiosny, Festiwal piosenki przedszkolnej, Dzień Dziecka, Dzień Wody, Święto Flagi, Pasowanie na przedszkolaka, Mikołaj, Wigilia. Nasi wychowankowie uczestniczą w wielu wycieczkach. Organizujemy wyjazdy do zaprzyjaźnionych przedszkoli z naszej gminy na wspólne zabawy integracyjne. W PP nr 3 uczestniczymy w Pieszym rajdzie przedszkolaków,  PP4  zaprasza nas na Quiz bajkowy, a PP Żabów na biegi przełajowe. Nasze przedszkole zaprasza wszystkie dzieci sześcioletnie na Bożonutkowe kolędowanie.