Urząd Miejski w Pyrzycach

  • Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
  • Pic 7
  • Pic 8
  • Pic 9
logo

PYRZYCKA RADA SENIORÓW

dodano: 14-05-2019

                                 

        Z  inicjatywy Marzeny Podzińskiej Burmistrz Pyrzyc w 2017 r. została podjęta uchwała inicjująca powołanie Pyrzyckiej Rady Seniorów jako organu opiniodawczego, doradczego i inicjatywnego w sprawie środowiska osób starszych i ich funkcjonowania w środowisku lokalnym. Pyrzycka Rada Seniorów liczy 13 członków w tym (3 osoby zgłoszone indywidualnie przez mieszkańców gminy, 6 osób zgłoszonych przez przedstawicieli podmiotów działających na rzecz osób starszychi 4 osoby reprezentujące instytucje państwowe).

 

    Pyrzycka Rada Seniorów - materiały do pobrania

1. Uchwała Nr XLII/350/17 Rady Miejskiej w Pyrzycach z dnia 26 października 2017 r.

w sprawie powołania Pyrzyckiej Rady Seniorów oraz nadania jej Statutu

 

2. Załącznik do Uchwały Nr XLII/350/17 Rady Miejskiej w Pyrzycach z dnia 26

października 2017 r.

 

      Posiedzenia  Pyrzyckiej Rady Seniorów

21 lutego 2019 roku w Urzędzie Miejskim w Pyrzycach odbyło się posiedzenie Pyrzyckiej Rady Seniorów zorganizowane przez Burmistrz Pyrzyc. Podczas spotkania członkowie rady podjęli Uchwały: Nr I/1/2019 Pyrzyckiej Rady Seniorów z dnia 21 lutego 2019r. w sprawie wyboru Przewodniczącego Pyrzyckiej Rady Seniorów na 2019 rok, którym wybrana została Pani Zdzisława Dzioba; Uchwałę  Nr I/2/2019 ws wyboru Wiceprzewodniczącego Pyrzyckiej Rady Seniorów na 2019 rok, którym wybrano Panią Ewę Matyńkę. Ponadto w trakcie posiedzenia został wypracowany i przyjęty do realizacji Uchwałą Nr I/3/2019 Plan Pracy na 2019 rok.  Termin następnego posiedzenia został ustalony na dzień 14 marca 2019 roku.

Pyrzycka Rada Seniorów stanowi organ opiniodawczy, doradczy i inicjatywny w zakresie  osób starszych i ich funkcjonowania w środowisku lokalnym.

     

14 marca 2019 roku w Urzędzie Miejskim w Pyrzycach odbyło się drugie posiedzenie Pyrzyckiej Rady Seniorów zorganizowane przez Burmistrz Pyrzyc Marzenę Podzińską na którym rozpoczęto prace nad realizacją Planu pracy na rok bieżący.

            Członkowie Rady korzystając ze swojego doświadczenia oraz sugestii mieszkańców wypracowali wnioski do Burmistrz Pyrzyc, których realizacja wpłynie na poprawę warunków życia Seniorów:

1. wspieranie wniosku  mieszkańców Sołectwa Młyny w zakresie poprawy nawierzchni drogi powiatowej po sezonie zimowym,

2. złożono wniosek o interwencję Burmistrza w zakresie umożliwienia mieszkańcom wyjazdu z parkingu przy szkole muzycznej w kierunku: jazdy w lewo, w prawo i na wprost z jednoczesnym usunięciem znaku (nakaz jazdy w lewo),

3. o poziome oznakowanie tras rowerowych,

4.  zamontowania poręczy na ścianie w „Sali kinowej” po obu stronach Pyrzyckiego Domu Kultury.

5. potrzeba przystąpienia Gminy Pyrzyce do akcji „Koperta Życia”, która jest skierowana do osób przewlekle chorych, starszych i samotnych.

Termin następnego posiedzenia został ustalony na 11 kwietnia 2019 roku.

11 kwietnia 2019 roku w Urzędzie Miejskim w Pyrzycach odbyło się posiedzenie Pyrzyckiej Rady Seniorów zorganizowane przez Burmistrz Pyrzyc. Podczas spotkania członkowie rady podjęli Uchwałę Nr III/4/2019 Pyrzyckiej Rady Seniorów z dnia 11 kwietnia 2019 r. w sprawie wsparcia działań zmierzających do ograniczenia przejazdu pojazdów ciężarowych przez miejscowość Pyrzyce, która ma na celu  ochronę zabytkowych baszt i murów obronnych usytuowanych przy ul. 1- go Maja. Ponadto w trakcie posiedzenia zostały odczytane odpowiedzi Burmistrz Pyrzyc na złożone wnioski przez Pyrzycką Radę Seniorów.

Realizując plan pracy członkowie Pyrzyckiej Rady Seniorów zostali zapoznani  z rozwiązaniami stosowanymi przez rady w innych miastach np. jak prowadzić stronę internetową, która powinna być przede wszystkim szczegółowa i czytelna. Ponadto przedstawiono możliwość pozyskania środków finansowych na działania z programu „Społecznik” na lata 2019/2020.
Termin następnego posiedzenia został ustalony na 14 maja 2019 roku.

 Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

szukaj Szukaj na stronie
e-Urząd

Rozlicz PIT w Pyrzycach
Rozliczenie PIT online w PITax.pl jest dostępne dzięki projektowi „Wspieraj lokalnie” przygotowanemu przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych oraz PITax.pl Łatwe podatki.

foto co? gdzie? kiedy?

Pytanie do Burmistrza

tv Nasz kanał TV

foto W obiektywie...

Unijne i krajowe fundusze pomocowe

Instytucje

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia