43. BIEG GRYFITÓW

dodano: 07-04-2014

Przed laty w tej naszej najbardziej znanej imprezie lekkoatletycznej swe pierwsze sportowe kroki stawiali – Paweł Januszewski, Danuta Piotrowska, Ewa Wrzosek, Andrzej Natkański czy też Krzysztof Zieliński. Blasku tej imprezie nadawali także tacy olimpijczycy jak Małgorzata Sobańska, Grażyna Syrek czy Rafał Wójcik. Było, minęło. Trzeba brać to co jest.

Obecnie w tych zawodach biega tylko młodzież szkolna. Więcej ta podstawowa, średnio gimnazjalna i szczątkowo ponadgimnazjalna. Pyrzyckich nauczycieli wychowania fizycznego też było mało.

Ale to nic nie ujmuje pięknej postawie i ambicji tej młodzieży, która tego Dia biegała po pyrzyckim stadionie. Radość tych dzieci z dyplomem, medalem i pucharem napawa optymizmem.

WYNIKI ZAWODÓW