STYPENDIA I NAGRODY SPORTOWE PRZYZNANE

dodano: 14-04-2014

11 kwietnia br. w hali sportowo widowiskowej OSiR w Pyrzycach, Burmistrz Pyrzyc Jerzy Marek Olech dokonał uroczystego wręczenia Nagród oraz Stypendiów Sportowych. Podczas spotkania obecni byli również rodzice wyróżnionych, działacze i trenerzy sportowi oraz pracownicy Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego.

Burmistrz Pyrzyc serdecznie powitał wszystkich przybyłych na uroczystość. Wręczył 4 Nagrody Sportowe w formie gratyfikacji pieniężnej. W myśl Uchwały Rady Miejskiej w Pyrzycach z dnia 26 kwietnia 2012 r. w sprawie ustanowienia Nagrody Sportowej Gminy Pyrzyce przyznaje się ją drużynie lub indywidualnie sportowcom zamieszkałym na jej terenie.

Nagrody Sportowe otrzymali:
karatecy: Oskar Wiśniewski i Jakub Borecki,
zapaśnicy: Adrian Szustak i Piotr Soroka.

Podczas spotkania wręczono również stypendia sportowe za wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym. Stanowią one pomoc finansową i wspierają proces szkolenia sportowego zawodników. Gminna Komisja Stypendialna postanowiła przyznać stypendia dla następujących zawodników:

• Oskar Wiśniewski, Jakub Borecki, Adrian Szustak, Piotr Stawniak, Piotr Soroka, Jakub Czaja, Kinga Kapica, Paulina Starzyńska, Damian Stefański, Przemysław Oszmian, Marcin Semko, Maciej Piwoni, Oskar Jasek, Magdalena Szewczyk.

Podsumowując swoje wystąpienie Pan Burmistrz Jerzy Marek Olech stwierdził:
"Mamy nadzieję, że otrzymane Stypendia staną się szansą i wyróżnieniem, ale przede wszystkim wyzwaniem do działania. Serdeczne gratulacje i wyrazy uznania składam również rodzicom. To wspaniałe uhonorowanie pracy włożonej w wychowanie dzieci i wspieranie ich zamiłowania do sportu”.

Po uroczystym wręczeniu nagród i stypendiów wszyscy uczestnicy udali się na słodki poczęstunek. Była to okazja do wymiany doświadczeń i refleksji.