• Pic 9
logo

Zawodnicy LOK mistrzami województwa w krosie

dodano: 30-05-2014

Pomimo, że niektórzy powiatowi dygnitarze robią wszystko, by ograniczyć młodzieży dostęp do sportu, to grupa zapaleńców – szczególnie młodzież z Krzemlina oraz członkowie Ligi Obrony Kraju – zdołali doskonale przygotować naszą reprezentację do Otwartych Mistrzostw Wojewódzkich Organizacji LOK dla Młodzieży Szkolnej w Dwuboju (Krosie) Strzeleckim. Mistrzostwa odbyły się dnia 17 maja 2014r. w Gryficach. Młodzież przygotowując się do zawodów, trenowała w ramach zajęć na Orliku w Krzemlinie

Małgorzata Ćwirta, Wiktoria Dziobek, Remigiusz Ogłoza i Kamil Wasilewski drużynowo zdecydowanie wygrali w biegowym krosie strzeleckim (kros składa się z biegu na 2000m, strzelania z broni kulowej kbks na odległość 50 m do tarcz biatlonowych opadających oraz rzutu granatem obronnym F-1 na odległość). Ponadto nasi reprezentanci zdobyli zwycięstwa w pojedynkach strzeleckich – drużyna w składzie: Małgorzata Ćwirta, Remigiusz Ogłoza, Dominik Pszczoła w bezpośrednich konfrontacjach wygrała ze wszystkimi zespołami mistrzostw. Pojedynek strzelecki polega na strzelaniu przez trzech reprezentantów drużyny z broni kulowej kbksu do opadających tarcz.

Dodatkowo młodzież pyrzyckiego LOK wywalczyła w mistrzostwach dwa tytuły indywidualne. Małgorzata Ćwirta i Remigiusz Ogłoza (ZS nr 1 Pyrzyce) z dużą przewagą nad przeciwnikami wygrali kros strzelecki w kategorii młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Również młodzież z Orlika Krzemlin może pochwalić się dobrymi wynikami indywidualnymi: Dominik Pszczoła wywalczył tytuł wicemistrza w kategorii szkół gimnazjalnych, a Kamil Wasilewski zajął w tej samej kategorii miejsce trzecie. Natomiast debiutująca w zawodach Wiktoria Dziobek zajęła czwarte – zaraz za podium – miejsce w krosie strzeleckim w kategorii dziewcząt szkół gimnazjalnych. Opiekunem i trenerem reprezentacji był Dariusz Kufel, a wyjazd na zawody był możliwy dzięki wsparciu finansowemu burmistrza Pyrzyc.