Dbamy o zdrowie - inscenizacja przygotowana przez świetlicę środowiskową w Krzemlinie

dodano: 05-06-2014

3 czerwca 2014 r. w Krzemlinie odbyło się przedstawienie pt. „Babajaga u dentysty” przygotowane przez dzieci i młodzież z Koła Teatralnego działającego przy świetlicy środowiskowej. Inscenizację połączono z promowaniem Polskiego Czerwonego Krzyża. Na spotkanie zaproszenie przyjęli Dyrektor Zachodniopomorskiego Oddziału Okręgowego PCK pani Joanna Łaskarzewska, pan Dariusz Falczyński Inspektor Oddziału Organizacyjnego PCK oraz burmistrz Pyrzyc Jerzy marek Olech. Przybyli także rodzice dzieci uczęszczających na prowadzone zajęcia w świetlicy oraz mieszkańcy Krzemlina.

Na wstępie grupa starszych dzieci przypominała cele i założenia PCK. Młodsi zaś w scence o babajadze przedstawili na wesoło konieczność dbania o zdrowie jamy ustnej i konsekwencjach płynących z niestosowania się do porad pani stomatolog.

Po przedstawieniu maluchy przeszły podstawowy kurs pierwszej pomocy, który zaprezentowała pielęgniarka medycyny szkolnej pani Elżbieta Chojnacka.. Natomiast o bezpieczeństwie na drodze i bezpiecznych wakacjach opowiadała pani Agnieszka Szewczyk z Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach.

Na podsumowanie dzieci brały udział w konkursie wiedzy na temat higieny jamy ustnej, za co zostały nagrodzone drobnymi upominkami.

W swoim wystąpieniu pan burmistrz podziękował organizatorom za przygotowanie uroczystości i promowanie zdrowego i bezpiecznego stylu życia. Wspomniał także o tym, że świetlica w Krzemlinie funkcjonuje bardzo aktywnie, dzieje się tam wiele ciekawych imprez. Dzieciom przekazał serdeczne życzenia z okazji zbliżających się wakacji, a paniom z zespołu śpiewaczego Wrzos za przygotowanie poczęstunku.