• Pic 9
logo

WERONIKA MAĆKOWIAK MISTRZYNIĄ POLSKI KADETEK W SUMO

dodano: 12-06-2014

06-07.VI.2014 r. w Siedlcach rozegrano Mistrzostwa Polski kadetek i kadetów w sumo w ramach systemu sportu młodzieżowego. Uczestniczyło 270 zawodników i zawodniczek z 29 klubów.  W mistrzostwach rewelacyjnie zaprezentowała się 20 osobowa ekipa LKS Spartakus Pyrzyce, uczniów Publicznego Gimnazjum z Bielic i Pyrzyc podopiecznych Leszka Domszego, Grzegorza Jaska, Izabeli Burdy, Sebastiana Grabowskiego, Tomasza Nowakowskiego i Eugeniusza Klimczaka, zdobywając 5 medali.

LKS Spartakus Pyrzyce uplasował się na pierwszym miejscu w kraju uzyskując 41 punktów do klasyfikacji sportu młodzieżowego. Najciekawiej dla nas przebiegała rywalizacja w kategorii wagowej + 65 kg, gdzie w walce o zloty medal spotkały się siostry Weronika i Wiktoria Maćkowiak. Zwyciężyła ubiegłoroczna wicemistrzyni Weronika.

Wyniki indywidualne:
I m +65 kg Maćkowiak Weronika PG Bielice
II m + 65 kg Maćkowiak Wiktoria PG Bielice
III m 75 kg Cuper Aleksander PG Pyrzyce
III m 85 kg Jasek Oskar PG nr 3 Stargard Szcz.
III m + 95 kg Sołtys Krystian PG Bielice
V m + 65 kg Kuźnicka Aleksandra PG Pyrzyce
V m 65 kg Malinowska Iza PG Bielice

JAKUB CZAJA BRĄZOWYM MEDALISTĄ
MISTRZOSTW ZRZESZENIA LZS W ZAPASACH

W dniach 06-08.VI.2014 r. we Włodawie rozegrano Mistrzostwa Zrzeszenia LZS w zapasach styl wolny juniorów. Bardzo dobry występ zanotował Jakub Czaja, który w kategorii wagowej 74 kg zdobył brązowy medal.