Teatr i fotografia, wyniki sondy

dodano: 13-06-2014

W Pyrzyckim Domu Kultury z inicjatywy uczniów Gimnazjum Publicznego w Pyrzycach w połowie maja, odbyło się spotkanie mające na celu wyłonienie potrzeb i oczekiwań wobec placówek kulturalnych w naszym mieście. W PDK największym zainteresowaniem w kolejnym sezonie cieszyć się mają zajęcia teatralne i zajęcia z fotografii.

W specyficznej debacie wzięła udział licznie przybyła młodzież z Publicznego Gimnazjum, Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego oraz ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi. Dyrektor PDK Tadeusz Mazur postanowił przeprowadzić specjalną ankietę chcąc zbadać realne zapotrzebowania a nie narzucać już istniejące. Tym samym wyłonić  dziedziny które cieszą się na dzień dzisiejszy największym zainteresowaniem młodych Pyrzyczan. W ankiecie brało udział 156 uczniów w przedziale wiekowym 13 – 16 lat. Należało krzyżykiem w kratce zaznaczyć maksymalnie 3 dziedziny z 13 propozycji. Po zliczeniu wszystkich głosów ankieta wygląda następująco:

1 miejsce – zajęcia teatralne – 49 głosów

- zajęcia fotograficzne – 49 głosów

2 miejsce – zajęcia z tańca współczesnego – 40 głosów

- zajęcia z realizacji filmowej – 40 głosów

3 miejsce – zajęcia z rysunku – 39 głosów

4 miejsce – zajęcia wokalne – 29 głosów

5 miejsce – zajęcia z gry na instrumentach – 26 głosów

6 miejsce – zajęcia z dziennikarstwa – 16 głosów

7 miejsce – zajęcia z rzeźby i ceramiki – 14 głosów

8 miejsce – zajęcia z tańca towarzyskiego – 12 głosów

9 miejsce – zajęcia z tańca ludowego – 11 głosów

10 miejsce – zajęcia ze sztuki użytkowej – 8 głosów

Od września w Pyrzyckim Domu Kultury będzie prowadzony nabór na zajęcia, które uzyskały najwięcej głosów.

From.