Święto Działkowca

dodano: 04-08-2014

2 sierpnia jak co roku Rodzinne Ogrody Działkowe im. Miejski obchodziły swoje święto. Odbyła się uroczysta impreza, która przyciągnęła rzesze działkowców z poszczególnych kół. Rodzinne Ogrody Działkowe mają cztery koła: „Jutrzenka, „Przedwiośnie”,  „Księcia Bogusława” oraz  „Zieleniec”. Każde koła ma swojego gospodarza.

Działkowicze świętowali na Stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pyrzycach.  Piękna sceneria, obfite  tegoroczne plony, kolorowe kwiaty przyciągały uwagę przybyłych gości. Część oficjalną otworzyła Pani Prezes  Genowefa Nowicka wraz z Panem Andrzejem Łoginowiczem, wieloletnim działkowcem. Pani prezes w swoim wystąpieniu podkreśliła jak wielką rolę odgrywają ogrody działkowe w życiu człowieka. Jest to ostoja dla ludzi kochających pracę na działce, jest to miejsce gdzie się wypoczywa i spędza miło czas z całymi rodzinami. Podziękowała wszystkim działkowcom za całoroczną współpracę i pielęgnowanie swoich działek.

Wśród działkowców zostały wyróżnione  32 osoby, które  uhonorowano srebrnymi i brązowymi odznaczeniami dla zasłużonego działkowca. Zostały rozdane także dyplomy za wkład pracy i działalność społeczną.

Wśród zaproszonych gości obecny był Prezes Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców i jednocześnie  v-ce prezes Krajowej Rady Polskiego Związku Działkowców Pan Tadeusz Jarzębak  oraz Pan Marian Cichocki – członek Okręgowego  Zarządu Polskiego Związku działkowców.   Podczas swojego wystąpienia Prezes OZPZD serdecznie podziękował burmistrzowi Markowi Olechowi za wspieranie inicjatyw działkowców oraz za pomoc  w realizacji zadań statutowych.

Na uroczystości przybył gospodarz Naszej Gminy Pan Burmistrz Jerzy Marek Olech, który w swoim wystąpieniu dziękował za współpracę z zarządem ROD im. Miejski oraz podkreślił, że będzie wspierał  ich działania pod nazwą „ STOP ROZBIÓROM  ALTAN”. Złożył swój podpis na liście jako pierwszy i w ten sposób zainicjował swoje poparcie dla tych działań. Pan burmistrz ufundował prezent dla działkowców, który przekazał na ręce pani Genowefy Nowickiej.

Po części oficjalnej blok sportowy i wiele innych atrakcji poprowadził Ośrodek Sportu i Rekreacji, na uczestników czekało wiele atrakcji.  Chetni mogli przeszkolić się także w zakresie udzielania pierwszej pomocy, którą zaprezentowali strażacy i ratownik medyczny. Działkowicze  chętnie brali udział w rywalizacji sportowej oraz w zorganizowanych konkursach. Udział w konkursach był nagradzany, sponsorem wszystkich nagród był burmistrz Jerzy Marek Olech.   Życzymy  wszystkim działkowcom  wszelkiej pomyślności i satysfakcji  z wykonywania tego pięknego hobby.

M.N.