Towarzyski Memoriał Oldbojów

dodano: 12-08-2014

Dla upamiętnienia dokonań i zasług dla pyrzyckiej piłki nożnej - od dwudziestu ośmiu lat w pierwszej dekadzie sierpnia – na miejscowym stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji organizowany jest Piłkarski Memoriał im. Kazimierza Niewiadomskiego. W tym roku przeformuowano piłkarski turniej w jedno partnerskie spotkanie.

Na zaproszenie Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz SOKOŁA, w sobotę (09.08.2014 r.) do Pyrzyc przyjechali zawodnicy – oldboje ENERGETYKA Gryfino, aby kolejny raz zagrać, a tym samym oddać hołd dla tragicznie zmarłego kolegi, trenera, zawodnika i wychowawcy młodzieży klubu sportowego „Sokół” Pyrzyce.

Podczas uroczystego otwarcia tegorocznego memoriału , którego dokonał Włodarz miasta – Marek Olech wręczone zostały zasłużonym zawodnikom i działaczom sportowym honorowe odznaki Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej. Srebrną otrzymali: Piotr Brzykcy, Stanisław Doszczeczko, Sylwester Galoch, Leszek Gołębiowski, Józef Kowalik, Marian Kubiak, Zbigniew Pilarczyk, Maciej Rutkowski, Grzegorz Wojciechowski, Józef Wojciechowski. Natomiast złotą odznakę otrzymał Władysław Kempski. Dekoracji dokonali: Wiceprezes ZZPN ds. szkolenia – Henryk Wawrowski oraz Burmistrz Pyrzyc. Ponad to rodzina Państwa Niewiadomskich wręczyła Markowi Olechowi grawerton - podziękowanie za zaangażowanie i wsparcie w organizacji uroczystości upamiętniającej ojca, męża, brata i wujka. W przemówieniu siostrzenica – Monika Wrzosek powiedziała: „dzięki takim postawom jak Pana pamięć o Kazimierzu jest zawsze żywa”.

Drużyny zagrały partnerski mecz, który zakończył się remisem (3:3). Zwycięska drużyna gości oraz gospodarze otrzymali z rąk Waldemara Niewiadomskiego oraz Burmistrza Pyrzyc, Marka Olecha pamiątkowe trofea – puchary i dyplomy.

Goście wystąpili w składzie: Marek Mikołajko, Wiesław Deptuła, Piotr Ligodzki, Mariusz Ziarkiewicz, Robert Olszewski, Mirosław Stelmach, Krzysztof Laskowski, Karol Duraziński, Andrzej Duraziński, Ryszard Śliwiński, Grzegorz Miler, Jacek Kondraciuk, Tomasz Łapiński i Michał Miskis.

Pyrzycki skład reprezentowali: Tomasz Sapiński, Wojciech Czekaj, Paweł Migdalski, Alojzy Gołębiowski, Wojciech Jędrzejczyk, Ireneusz Tyrajski, Marek Lewandowski, Radosław Migdał, Robert Betyna, Daniel Skrzypczak, Grzegorz Filipowicz, Wojciech Antczak, Krystian Szlaski, Tomasz Balcerak oraz bramkarz - Norbert Tyrajski, który w przeszłości grał na boiskach ekstraklasy w barwach „Lecha” Poznań i „Widzewa” Łódź.

Zawody zakończyło spotkanie i wspólny grill. Była więc znakomita okazja, aby powspominać piłkarskie mecze z minionych lat i dawno niewidzianych kolegów z boiska.