Kolejny Festyn za nami

dodano: 14-08-2014

9 sierpnia 2014r. Sołtys Sołectwa Turze wraz z Radą Sołecką i mieszkańcami byli organizatorami festynu rodzinnego. Wspólne zabawy i gry prowadził Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pyrzycach.

Licznie zgromadzeni mieszkańcy czynnie brali udział w atrakcjach przygotowanych na ten festyn. Największą popularnością cieszyła się loteria fantowa, gdzie główną nagrodą był rower, wycieczka do Berlina dla dwóch osób oraz 25 kg mąki. Fundatorami nagród byli Burmistrz Pyrzyc Jerzy Marek Olech, który ufundował rower, Biuro Podróży „MARIA” wycieczkę do Berlina dla dwóch osób oraz Młyn „JULIA” z Kostrzynia nad Odrą 25 kg. mąki.

Bogatą ofertę gastronomiczną przygotowało sołectwo, nikt nie wyjechał z Turza głodny, były pierogi, krokiety, grochówka, różnorodne ciasta i wiele innych smakołyków. Blok sportowy prowadzony przez OSiR cieszył się także duża popularnością, bo do wygrania za udział w rywalizacji sportowej były wspaniałe nagrody w postaci biżuterii, które  ufundowała Pani Maria Goch.

Dla milusińskich był zamek dmuchany gdzie mogły bezpiecznie bawić się pod okiem swoich opiekunów. Na zakończenie festynu zaplanowano zabawę taneczną pryz orkiestrze.