FESTYN W MŁYNACH

dodano: 16-09-2014

W sobotę 13 września o godzinie 14:00 w Młynach odbył się festyn, na który przybyli liczni goście oraz mieszkańcy Młyn i pobliskich wsi. Na festynie pojawiło się wiele atrakcji jakie przygotowała Rada Sołecka  wraz z mieszkańcami przy dużym zaangażowaniu Sołtysa  Bogdana Saka. Na początku imprezy Burmistrz przywitał serdecznie Sołtysa, Rade Sołecką, Radnych Rady Miejskiej, Radnych Powiatowych, ks. Proboszcza Andrzeja Stolarskiego, ks. Dziekana Piotra Twaroga, zaprzyjaźnione Sołectwo Ryszewko, które przyczyniło się do festynu  oraz mieszkańców, którzy pomagali w  organizacji.

Zarówno dorośli jak i dzieci mogli skorzystać z przejażdżki Quadem oraz wozem strażackim. Na festynie pojawiła się Żandarmeria Wojskowa ze Szczecina, która do zaoferowania miała symulator 3D.

Impreza w Młynach obfitowała w wiele konkurencji. Gry i zabawy zostały przeprowadzone przez pracowników Ośrodka Sportu i Rekreacji z Pyrzyc. Konkurencje w  jakich  uczestniczyły dzieci to między innymi hokej, tor przeszkód, nastomiast najmłodsi korzystali z dmuchanego zamku oraz malowania twarzy farbkami . Były także przewidziane nagrody za konkurs malarski.

Dorośli także brali udział w konkursach, mianowicie startowali oni w przeciąganiu liny, konkurenji ze skrzynkami, biegu na kaczych łapach oraz biegu w worku. We wszystkich konkurencjach uczestniczył również Burmistrz Jerzy Marek Olech, co przyczyniło się do tego, że było coraz więcej chętnych do udziału. Nie zabrakło również loterii, która pojawia się na każdym festynie . Los można było nabyć za jedyne 3 zł. Główną nagrodą był rower ufundowany przez Burmistrza oraz wycieczka do Berlina dla dwóch osób ufundowana przez Biuro Turystyczne  „Maria”.

Następnie odbyła się licytacja tortu, który został upieczony przez Sołectwo Młyny. Tort został wylicytowany przez Burmistrza, którego następnie podzielił i rozdał wszystkim zgromadzonym gościom oraz mieszkańcom. Obecni mogli poczęstować się darmowym, gorącym leczo i pieczonym dzikiem. Za niewielką cenę można było nabyć bigos, pierogi, pyszne ciasta i wiele innych równie smacznych potraw. O godzinie 20:00 rozpoczęła się zabawa dla dorosłych „Pod Chmurką”.

Aleksandra
Nowakowska