MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BIAŁEJ LASKI

dodano: 08-10-2014

7 października  o godzinie 11:00  w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Pyrzycach odbył się Międzynarodowy Dzień Białej Laski. Celem obchodów Dnia Białej Laski jest przedstawienie władzom lokalnym problematyki osób niewidomych i niedowidzących. Dla osób niewidomych jest to uroczyste święto podczas, którego przypominają zdrowej części społeczeństwa, że istnieją, że chcą żyć tak jak wszyscy inni obywatele gminy, kraju, świata, bez ograniczeń i bez fałszywej litości.

Organizatorem spotkania był Polski Związek Niewidomych Koło w Pyrzycach. Na uroczystość przybył Burmistrz Jerzy Marek Olech, pozostałe władze gminne, powiatowe oraz przyjaciele związku. Wszystkich obecnych powitała Grażyna Głowacka przewodnicząca pyrzyckiego Związku Niewidomych. Przewodnicząca złożyła także podziękowania osobom, którym  nie jest obojętny los osób niewidomych i słabo widzących oraz tym, którzy wspierają działalność związku.

Następnie Burmistrz Pyrzyc Jerzy Marek Olech życzył obecnym dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności, wytrwałości oraz realizacji swoich celów i planów. Wszyscy członkowie związku będący mieszkańcami gminy Pyrzyce otrzymali od Burmistrza prezenty. Spotkanie uprzyjemnił występ Pani Krystyny Nawój, która specjalnie z okazji Dnia Białej Laski przygotowała wiersz własnego autorstwa.

Aleksandra
Nowakowska