Remont i modernizacja Pyrzyckiego Domu Kultury

dodano: 16-04-2012

BENEFICJENTEM pomocy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013, poddziałanie 5.2.1 Rozwój i odtworzenie infrastruktury kultury wraz z systemem informacji kulturalnej jest Gmina Pyrzyce.

Głównym celem projektu jest wzrost znaczenia kultury jako czynnika stymulującego rozwój społeczno – gospodarczy gminy Pyrzyce poprzez stworzenie infrastruktury kulturalnej o wysokich standardach - remont i modernizację Pyrzyckiego Domu Kultury. Ponadto szczegółowymi celami są powstanie nowych miejsc pracy, wzrost liczby organizowanych imprez, wydarzeń kulturalnych w obiektach infrastruktury kulturalnej, wzrost liczby osób korzystających z wyremontowanej bazy kulturalnej oraz osób niepełnosprawnych korzystających z obiektu. W perspektywie długofalowej zwiększy się atrakcyjność regionu dla potencjalnych turystów oraz jako miejsca zamieszkania, a także poprawi się jakość i dostępność infrastruktury.

Dzięki oddaniu do użytku w pełni funkcjonalnego Domu Kultury, możliwe będzie zaspokojenie potrzeb kulturalnych mieszkańców gminy. W pełni zaaranżowana sala widowiskowo – kinowa z maksymalnym wykorzystaniem przestrzeni przyczyni się do organizacji nowych imprez i zwiększenia ilości wydarzeń kulturalnych. Nowe projekty kulturalne będą wymagały dodatkowej obsługi co doprowadzi do powstania nowych miejsc pracy.

Wyremontowany obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – powstanie pochylnia, schody zewnętrzne połączone z pochylnią oraz szyb windy osobowej ułatwiające korzystanie z obiektu. W ramach projektu zakupione zostanie również wyposażenie wpływające na unowocześnienie PDK-u. Obiekt wyposażony zostanie w projektor cyfrowy, który umożliwi wyświetlanie filmów, nagłośnienie przystosowane do plenerów, oświetlenie, namioty wystawiennicze i podesty sceniczne. Umożliwi to organizowanie imprez kulturalnych, wzbogacając ubogą dotychczas ofertę Domu Kultury, a jednocześnie pozwoli na oszczędności wypożyczania tego typu urządzeń.

Powierzchnia wyremontowanego obiektu wynosi 2503,7m2.

Całkowita wartość projektu: 11 030 519,57 PLN
Całkowite wydatki kwalifikowalne projektu: 10 945 888,57 PLN
Wartość dofinansowania: 5 471 894,28 PLN, co stanowi 49,99% całkowitych wydatków kwalifikowalnych Projektu.