SYMBOLICZNE ŚWIATEŁKO

dodano: 03-11-2014

1 i 2 listopada większość z nas odwiedza groby bliskich. Ludzie odwiedzają cmentarze, aby ozdobić groby kwiatami, zapalić znicze i pomodlić się w intencji zmarłych. Jest to czas głębokiej refleksji i zadumy.

Zgodnie z tradycją w przed dzień Wszystkich Świętych Burmistrz Pyrzyc Jerzy Marek Olech Prezes Koła Seniorów wraz z delegacją w składzie Wiceprezesa Koła Seniorów Czesława Giergiela oraz członków zarządu Jana Pacyny, Jana Iwaszkiewicza odwiedził groby, by zapalić symboliczny znicz zmarłym sportowcom, którzy tworzyli historię pyrzyckiego sportu.

Tym razem dłużej zatrzymaliśmy się nad grobem Jerzego Rasta byłego czołowego zawodnika piłki nożnej Sokoła Pyrzyce w latach 1955-1966, upamiętniając Jego osobę.

Przekazane wartości tych ludzi przenikają w życie młodego pokolenia, a Ich trud i dzieło to nasza przyszłość.

Dawid Cupa