GMINNE OBCHODY DNIA SENIORA

dodano: 12-11-2014

6 listopada w sali widowiskowej PDK odbyły się Gminne Obchody Dnia Seniora. Odpowiadając na zaproszenie Burmistrza Pyrzyc Jerzego Marka Olecha i Dyrektora Pyrzyckiej Biblioteki Publicznej Magdaleny Brzozowskiej – Wróblewskiej licznie przybyli Seniorzy Ziemi Pyrzyckiej. Wśród gości nie zabrakło członków Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Pyrzycach, Europejskiego Klubu Seniora, Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Polskiego Związku Niewidomych, Stowarzyszenia Polaków Poszkodowanych przez III Rzeszę, Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych.

Uroczystość poprowadzili członkowie Sekcji Literatury Uniwersytetu Trzeciego Wieku – Maria Halina Kozłowska i Józef Majewski.

W swoim wystąpieniu Burmistrz Pyrzyc Jerzy Marek Olech powiedział, że Dzień Seniora to święto ludzi, którym należy się najwyższy szacunek i uznanie za trud, jaki wkładają w wychowanie kolejnych pokoleń. Każdą lekcję można odrobić, każdej wiedzy można się nauczyć z podręcznika, ale życiowej wartości i mądrości tylko od ludzi złotego wieku.

Z okazji Światowego Dnia Seniora złożył wszystkim Seniorom serdeczne życzenia zdrowia, pogody ducha, optymizmu życiowego oraz radosnych chwil przepełnionych ciepłymi wspomnieniami oraz owocnie przeżywanych chwil swego życia, które może być bardzo twórcze w każdym wieku, bo człowiek potrzebuje aktywności, aby godnie iść przez życie.

Podczas tego wieczoru goście mogli podziwiać kunszt tancerzy ze Szkoły Tańca „FLESZ” pod kierunkiem Tomasza Jóźwiaka i Mariki Ostrowskiej. Pary Nela Klimczak i Maciej Woźniak, Martyna Wilanowska i Jakub Ciepliński oraz Matylda Wróblewska i Mateusz Kostkiewicz w pierwszej części zaprezentowały tańce standardowe, w drugiej tańce latynoamerykańskie, wywołując gorący aplauz publiczności.

Wieczór umiliły przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 4 „Bajkowa Kraina”, których występ wywołał wiele ciepłych i serdecznych uśmiechów i oklasków. Repertuar przygotowała panie Elżbieta Dąbrowska, Dorota Kuźmińska i Monika Borecka.

Słuchacze Sekcji Literatury UTW, czyli Jadwiga Rzepiak, Astrid Czarnecka, Krystyna Góral, Helena Śliwińska i Wojciech Siatczyński przeplatali program anegdotami, dowcipnymi sentencjami i wierszami.

Na zakończenie uroczystego wieczoru poproszono na scenę słuchaczy Sekcji Literatury UTW gdzie pary taneczne wręczyły Seniorom róże. Zaproszono również Burmistrza Jerzego Marka Olecha, Dyrektor PBP Magdalenę Brzozowską – Wróblewską, Dyrektora PDK Michała Franiaka, aby wspólnie zaśpiewać „Kwiaty Polskie”.

Gości zaproszono do obejrzenia wystawy poświęconej Seniorom Ziemi Pyrzyckiej, przygotowaną przez Pyrzycką Bibliotekę Publiczną oraz na poczęstunek.

BS