UROCZYSTOŚĆ W RATUSZU Z OKAZJI DNIA INWALIDY

dodano: 24-04-2012

19 kwietnia w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Pyrzycach odbyły się uroczyste obchody Dnia Inwalidy

W tym dniu organizator  imprezy -  Zarząd pyrzyckiego oddziału Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów zapewnił atrakcyjny program uroczystości. Dla Jubilatów, którzy świętowali swoje 80 –te urodziny przygotowano listy gratulacyjne, kwiaty i upominki, które wręczyli wiceburmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska, wójt Warnic Anna Hackiewicz – Gębska i wójt Bielic Zdzisław Twardowski. Z Gminy Pyrzyce, jako świeżo upieczeni 80-latkowie, upominki otrzymali Państwo: Irena Jaskulska, Wanda Kruczek, Anna Popławska, Eleonora Żurowska, Stefan Obiedziński, Marcin Merski, Zdzisław Sykucki, a za długoletnie członkostwo – Tadeusz Strep, Helena Szczupak, Jan Wybranowski, Jan Zaśko, Stanisława Stępień, Leon Szymański, Kazimiera Pokorska, Jan Pokorski. Jubilatom cała sala zaśpiewała gromkie „Sto lat”.
     W imieniu burmistrza Pyrzyc Marka Olecha na ręce przewodniczącej pyrzyckiego koła Związku Emerytów Pani Zdzisławy Dzioby kwiaty i życzenia przekazała wiceburmistrz Marzena Podzińska, dziękując Pani Zdzisławie za zaangażowanie  i  pracę aktywizującą i integrującą seniorów z naszej gminy. Pani Zdzisława Dzioba jednocześnie dodała, że najaktywniejszym kołem związku w powiecie jest koło w Warnicach podkreślając, że z pewnością jest to wynik dobrej współpracy z urzędem i władzami gminy.
     Na zakończenie wystąpił zespół BIESIADA z Warnic oraz Pani Maria Makowska, zachęcając seniorów do wspólnego śpiewania i zabawy.