25 - lecie Zespołu Wokalnego POETICA

dodano: 24-04-2012

20 kwietnia o godz. 19:00 w Pyrzyckim Domu Kultury odbył się koncert jubileuszowy z okazji 25-lecia Zespołu Wokalnego POETICA.

POETICA powstała w marcu 1987 r. Na początku działała pod opieką Związku Nauczycielstwa Polskiego. W pierwszym repertuarze dominowały utwory muzyki klasycznej i takich autorów jak Bach, Beethoven, Mozart czy Rachmaninow. W późniejszym czasie dołączono przeboje muzyki pop między innymi z repertuaru takich gwiazd jak Paul McCartney, Stevie Wonder, Marek Grechuta, Agnieszka Osiecka, Michael Jackson.
    W wykonaniu zespołu można usłyszeć utwory w języku niemieckim, rosyjskim, czeskim, czy ukraińskim. Niejednokrotnie mieli zaszczyt występować w Niemczech, Szwecji, Czechach, Włoszech. Zespół jest laureatem wielu przeglądów i konkursów.
W skład grupy wchodzą:
    Kierownik Zespołu Łucja Szutkowska
SOPRAN: Karolina ANTCZAK, Julia AL-HALAWANI, Karolina KUCHARCZYK, Monika MIROWSKA, Elżbieta WIKTORKO, Julia WUDARCZYK. ALT: Marta BANASIUK, Marta ŁĄGIEWCZYK, Urszula MIERZWIAK, Katarzyna ŚWIĄTEK, Alicja WIKTORKO. TENOR: Maciej ALBINOWSKI, Piotr IMIELA, Zbigniew JAROCKI, Aleksander JEMIELITY, Jarosław MIERZWIAK, Tomasz SZUTKOWSKI. BAS: Adrian AUGUSTYNIAK, Dariusz KISIEL, Eryk STASIUKIEWICZ, Przemysław WĄDOŁOWSKI.
    Koncert składał się z trzech części:
Dawne czasy, Niespodzianki i goście oraz Melancholia. Na scenie występowali: Zespół Wokalny POETICA, Zespołu Pieśni i Tańca ,,Pyrzyce”, Seniorita, Lilka
i Laura, Quatro Men, Young Stars, Hanna Kołoszycz oraz gościnnie zespół z Poznania ,,The Train”. Osobą prowadzącą była Roksana Herman.
    Pod koniec Jubileuszu Burmistrz Pyrzyc Jerzy Marek Olech, Dyrektor Anna Łuszczyk i Wicestarosta Robert Betyna na ręce Łucji Szutkowskiej złożyli serdeczne podziękowania za zorganizowanie koncertu i życzenia dalszych sukcesów dla całego Zespołu.
    Publiczność również podziękowała gorącymi owacjami na stojąco.

Marcelina Kocanowska

Fot.  Romuald Fiałkowski