FINAŁ AKCJI „ZAUWAŻ MNIE”

dodano: 17-02-2015

W dniu 14 lutego 2015 roku odbył się finał akcji „Zauważ mnie” chodzi p(o) zdrowie pod Patronatem Burmistrz Pyrzyc Marzeny Podzińskiej

Organizatorem całego przedsięwzięcia jest Pani Jadwiga Grochowalska Prezes Oddziału Okręgowego Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę w Sławnie. Akcja Zauważ mnie przeprowadzana jest od 2009 roku w formie marszu Nordic Walking. W tym roku jego uczestnicy pokonali ponad 530 kilometrową trasę z Malborka do Pyrzyc.

Uczestnicy marszu zostali przywitani najpierw na rogatkach Pyrzyc (skrzyżowanie z drogą do Brzezina) a następnie pod Urzędem Miejskim w Pyrzycach. Zastępca Burmistrza Robert Betyna zaprosił uczestników na gorący poczęstunek do Ratusza. W sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego Pani Jadwiga Grochowalska podczas swojego wystąpienia wyjaśniła jaki jest cel akcji, na czym polega choroba padaczki i jak udzielić pierwszej pomocy w przypadku ataku. Pani Grochowalska podziękowała  za chęć współpracy Burmistrz Marzenie Podzińskiej jak również Panu Mirosławowi Budynkowi i Pani Justynie Łyjak za pomoc oraz zaangażowanie przy organizacji całej akcji. Każdy z uczestników spotkania oraz zaproszeni goście otrzymali pamiątkową monetę Polskiego Stowarzyszenia Ludzi Cierpiących na Padaczkę.

Dalsza część spotkania przeniosła się do Pyrzyckiego Domu Kultury gdzie odbył się koncert w sali widowiskowo-kinowej na którym wystąpili Zespół Wokalny Only Boys, Pyrzycki Hip-Hop Bullet oraz Piotr Zemła Uczestnik Must Be The Music. Koncert wywarł ogromne wrażenie na publiczności. Widownia żywo uczestniczyła w wystąpieniu gwiazd śpiewając i klaszcząc w rytm piosenek. Koncert uwieńczył Piotr Zemła zachwycając nas przepięknym wokalem.