Siatkarze GMS Pyrzyce w Finale Gimnazjady

dodano: 24-03-2015

Bardzo dobrze w tegorocznych rozgrywkach szkolnych, spisują się siatkarze Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Pyrzycach, którzy przebrnęli kolejne sito eliminacji w drodze do Finału Wojewódzkiego Gimnazjady. Po zdecydowanym  wygraniu w dniu 5 marca rozgrywek powiatowych, gdzie zawodnicy GMSu zostawili w pokonanym polu uczniów z Kozielic, Przelewic, Bielic i PG w Pyrzycach przystąpili do rozgrywek regionalnych. Zawody te odbyły się w Szczecinie 16 marca. Także tutaj Nasi młodzi siatkarze spisali się znakomicie nie dając szans gimnazjalistom z Gryfina, Przecławia i Szczecina. Wygranie tych zawodów otworzyło drogę do dalszych rozgrywek.

Kolejnym etapem był Półfinał Gimnazjady rozegrany w Wałczu w dniu 23.03.2015 r.

Uczniowie Z Pyrzyc potwierdzili wysokie umiejętności wygrywając z Drawskiem Pom. 2-0 (8,12) a w decydującym meczu pokonali Gimnazjum 22 ze Szczecina także 2-0 (10,18). O formie i dominacji Naszego zespołu świadczą  wyniki w poszczególnych setach.

Zwycięstwo w Wałeckim turnieju dało przepustkę do Finału Wojewódzkiego Gimnazjady, gdzie Nasi siatkarze zapowiadają walkę o medale po cichu licząc na ten z najcenniejszego kruszcu.

Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Pyrzycach reprezentowali uczniowie klasy 3s

1. Wiśniewski Kamil
  2. Draczyński Sebastian
  3. Senderek Aron
  4. Świercz Oliwier
  5. Szlaski Jakub
  6. Maćkowiak Jakub
  7. Stasiukiewicz Paweł
  8. Godyń Jakub
  9. Piasecki Dominik
  10. Kasperski Jarosław
  11. Leśniak Olgierd
    Trener Robert Toboła

Warto zwrócić uwagę że większość tych młodych zawodników rozpoczynało przygodę z siatkówką 2 lata temu w momencie gdy powstawało Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Pyrzycach, za aprobatą Polskiego Związku Piłki Siatkowej, gdzie  w 2012 zapoczątkowano projekt Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, który realizuje Nasza szkoła.