Międzynarodowy Dzień Romów w Pyrzycach

dodano: 10-04-2015

Z okazji Międzynarodowego Dnia Romów w Pyrzycach z przedstawicielami tej mniejszości etnicznej w dniu 7.04.2015r. spotkała się Burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska wraz z zastępcą Robertem Betyną. Prezesem Pyrzyckiego Stowarzyszenia Romów „Patra” jest Zbigniew Tabaczyk. Stowarzyszenie działa od 2005 roku i od tamtej pory organizuje wiele imprez artystycznych, które prezentują tradycję i kulturę romską. Przy stowarzyszeniu działa również Zespół wokalno- taneczny „Cierchaj”. Spotkanie było okazją do podziękowania wszystkim członkom za aktywną działalność na rzecz społeczności Romskiej, propagowanie swojej kultury oraz prezentowania swoich obyczajów na naszej Pyrzyckiej Ziemi.