ŚWIATOWY DZIEŃ INWALIDY

dodano: 13-04-2015

W dniu 9 kwietnia 2015r. Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Pyrzycach zorganizował w Urzędzie Miejskim w Pyrzycach spotkanie z okazji Światowego Dnia Inwalidy. W spotkaniu uczestniczyli członkowie PZERiI w Pyrzycach, przedstawiciele jednostek samorządowych: Burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska, Starost Pyrzycki Kazimierz Lipiński, Wójt Gminy Warnice Anna Hackiewicz-Gębska, Jerzy Mędrek przewodniczący Zarządu Okręgowego ZPZERiI w Szczecinie, Wójt Gminy Bielice Zdzisław Lech Twardowski, Wójt Gminy Przelewice Mieczysław Mularczyk oraz Wójt Gminy Kozielice Piotr Rybkowski . Burmistrz Pyrzyc z okazji Obchodów Światowego Dnia Inwalidy wręczyła Przewodniczącej PZERiI Zdzisławie Dziobie kwiaty z najlepszymi życzeniami. Uroczystość poprowadził Pan Janusz Przepiórka. W kolejnej części uroczystości Przewodnicząca Związku Zdzisława Dzioba wraz z przedstawicielami samorządów wręczyła prezenty okolicznościowe członkom Związku, którzy ukończyli 80 i 90 lat. Podczas uroczystości Przewodnicząca Zarządu złożyła serdeczne podziękowania przedstawicielom władz samorządowych za wspieranie i przychylność na rzecz rozwoju działalności Związku.

Wszyscy zebrani przy kawie i słodkim poczęstunku mogli posłuchać utworów w wykonaniu Zespołu Śpiewaczy „Biesiada” z Warnic oraz  solowego występu Pani Marii Makowskiej.