Rocznica Zbrodni Katyńskiej i Rocznica Katastrofy Smoleńskiej

dodano: 14-04-2015

W Kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Pyrzycach 10 kwietnia 2015r. odbyła się Msza Święta upamiętniająca 75 rocznice zbrodni katyńskiej, w której doszło do rozstrzelania wiosną 1940 roku ok. 21 768 obywateli polskich. Msza Święta upamiętniła również  5 rocznicę katastrofy lotniczej w Smoleńsku, która wydarzyła się 10 kwietnia 2010 roku. We Mszy Świętej uczestniczyła Burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska, Zastępca Burmistrza Robert Betyna, Starosta Pyrzycki Kazimierz Lipiński, Skarbnik Gminy Pyrzyce Danuta Bartków oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Chyt.

Nie zabrakło dyrektorów szkół, instytucji państwowych, przedstawicieli stowarzyszeń oraz delegacji ze sztandarami. Biblioteka Publiczna w Pyrzycach przygotowała wystawę z okazji ujawnienia zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej. Podczas całej Mszy Świętej uczestnicy wsłuchiwali się w utwory wykonywane przez Zespół „Cantus Delicium” .Po Eucharystii Remik Kubicki i Karolina Huska z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży poprowadzili krótką akademię przedstawiającą historię obchodzonych rocznic w tym dniu. Po Mszy uczestnicy uroczystości udali się pod Pomnik upamiętniający oba wydarzenia aby zapalić znicze i złożyć wiązanki kwiatów. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy zaangażowali się w przygotowanie tej ważniej uroczystości.