TOWARZYSKI TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ W DARŁOWIE

dodano: 04-05-2015

W dniach 25-26.04.2015 r. w Darłowie odbył się Towarzyski Turniej Piłki Siatkowej Chłopców w kategorii wiekowej młodzika – rocznik 2000 i 2001, w którym wzięły udział dwie drużyny Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego – klasa I i klasa II realizujące program Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Do turnieju przystąpiło 5 drużyn: GMS Pyrzyce I, Żak-Espadon Pyrzyce (klasa II), Bronek Koszalin, Stocznia Darłowo I, Stocznia Darłowo II. Rozgrywki toczyły się systemem każdy z każdym a punktacja ze względów szkoleniowych była tak opracowana, aby młodzi zawodnicy walczyli o każdy set. O wyniku końcowym decydowała liczba punktów zdobytych za wygrane sety a nie za wygrany mecz ( 3:0 – 3pkt i 0pkt, 2:1 - 2pkt i 1 pkt).Bez względu na wynik mecz trwał 3 sety.

W pierwszym dniu turnieju obie drużyny rozegrały 3 spotkania ( 9 setów) a w drugim dniu turnieju rozegrano 4 mecz. W sumie w ciągu dwóch dni obie drużyny reprezentujące nasze miasto rozegrały po 4 spotkania, co dało 12 setów czystej gry.

Udział w turnieju pozwolił wykazać się na parkiecie wszystkim zawodnikom. Prowadzone statystyki meczowe wskazały młodym zawodnikom występujące błędy a w konsekwencji kierunki do dalszej pracy treningowej. Cieszy także postawa zawodników, którzy na parkiecie walczyli i nie odpuszczali ( klasa II ze względu na kontuzje i choroby pojechała na turniej w niepełnym składzie a klasa I  oprócz Stoczni Darłowo II grała z zawodnikami o rok starszymi).Najlepszym zawodnikiem z klasy I zastał wybrany Dawid Młynek a z klasy II Olaf Procyk.

Zawodnikami z klasy I podczas turnieju prowadził Rafał Krzentowski, a klasę II  prowadził Dariusz Jagiełło.

Klasyfikacja końcowa:

I m   Bronek Koszalin

II m  Stocznia Darłowo I

III m  Żak – Espadon ( GMS klasa II)

IV m GMS klasa I

V m   Stocznia Darłowo II