MAJÓWKA

dodano: 07-05-2015

Tegoroczna majówka została zorganizowana przez Pyrzycki Dom Kultury pod hasłem „COOLturalna majówka”. Pyrzyczanom zaproponowano wiele atrakcji, wśród których każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Pierwszego maja w sali widowiskowo-kinowej rozbrzmiewała muzyka kwartetu Anny Marii Jopek. Razem z wokalistką występowali m.in. Krzysztofa Herdzina, Piotra Nazaruka i Roberta Kubiszyna. Artyści od samego początku twierdzili, że ich projekt to nie tylko cudowna zabawa, ale także wielkie wyzwanie. Niezwykłe umiejętności muzyków doceniła publiczność nagradzająca gromkimi brawami i prosząca o kolejne bisy.

Drugiego maja w parku im. Jana Pawła II przy PDK-u można było przyjemnie spędzić czas w Zakręconym Dziecięcym Parku. Najmłodsi, pod czujnym okiem rodziców, bawili się na dmuchanych zamkach, mogli również skosztować gofrów, ciast, lodów, waty cukrowej, popcornu i innych smakołyków. Nieopodal tego wielkiego placu zabaw znajdował się punkt Ochotniczej Straży Pożarnej w Pyrzycach. Strażacy pokazywali uczestnikom majówki w jaki sposób poprawnie udzielić pierwszej pomocy. Sportowe rywalizacje podczas festynu zorganizował OSIR.

Główną atrakcją drugiego dnia majówki był muzyczny maraton koncertowy, który rozpoczął się tuż po godzinie 15. Jako pierwsza wystąpiła Kapela Irlandzka From Pyritz reprezentująca folkowe klimaty. Następnie na scenie pojawił się Bullet ze swoim hip hopowym repertuarem. Potem zaprezentował się młodzieżowy, rockowy zespół – Lepiej nie będzie. Ostatnia grupa artystów - Propaganda dei przeniosła mieszkańców Pyrzyc do muzycznego świata reggae.