Prezentacja wybranych utworów słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pyrzycach

dodano: 27-05-2015

12 maja w ramach „Tygodnia Bibliotek”, w tym roku odbywającego się pod hasłem „Wybieram Bibliotekę” w Dziale Tradycji PBP odbyła się prezentacja wybranych utworów słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pyrzycach, który w tym roku świętuje jubileusz 10-lecia. Zenobia Walczak – prezes UTW, witając gości poruszyła temat życiowych pasji i aktywności nie tylko pisarskiej osób w dojrzałym wieku, którzy swoje pasje mogą rozwijaćw ramach działalności Uniwersytetu.

Miejsce twórczości w nurcie literatury współczesnej w felietonie „Berlin 2015” przedstawił Jerzy Goclik.

Prezentację wybranych swoich wierszy rozpoczął Józef Kędziora. Jego wiersze czytali również Zenobia Walczak, Halina Kozłowska, Helena Śliwińska, Wojciech Siatczyński, Józef Majewski i Edwin Nickel.

Tematykę uniwersytecką w swoich zapiskach porusza Jadwiga Rzepiak w swoim wierszu „Wtorkowi pasjonaci” oraz w wierszu „Po wieczorze Wisławy Szymborskiej” w wykonaniu Astrid Czarneckiej i „Listopad w Międzywodziu” czytanym przez Helenę Śliwińską.

Józef Majewski zaprezentował swój wiersz „Zdrowe warzywa”, który została napisany „na zamówienie”, zawierające nie tylko narzucony temat, ale również do melodii „Złoty pierścionek”.

Stanisława Rybka nawiązując do miejsca pisania w życiu zaprezentowała bardzo znikomy fragment swojej bogatej twórczości, prezentując swoje wiersze „O Uniwersytecie” oraz „Upływają Lata”.

Nad oprawą muzyczną wieczoru czuwał Edwin Nickel.

Burmistrz Marzena Podzińska życząc seniorom pogody ducha i zdrowia zachęcała ich do dalszej aktywności w działaniach Uniwersytetu oraz rozwijania swoich pasji i zainteresowań.