Festyn rodzinny

dodano: 28-05-2015

W sobotę 24.05.2015 r. w sali wiejskiej Brzezin – Ryszewo odbył się festyn rodzinny. Celem imprezy była integracja społeczności lokalnej tj. mieszkańców wsi Brzezin oraz Ryszewo.

Organizatorami imprezy byli:

• sołtys miejscowości Brzezin Pan Roman Bylina i rada sołecka;
  • sołtys miejscowości Ryszewo Pan Lucja Nykiel i rada sołecka.

Wśród zaproszonych gości byli:

• Pani Marzena Podzińska Burmistrz Miasta i Gminy Pyrzyce;
  • Pan Robert Betyna z-ca Burmistrza Miasta i Gminy Pyrzyce;
  • Pan Kazimierz Lipiński Starosta Powiatu Pyrzyckiego;
  • Pan Janusz Budynek członek zarządu powiatu;
  • Ks. Prob. Andrzej Stolarski;
  • sołtysi pobliskich miejscowości;
  • seniorzy miejscowości Brzezin i Ryszewo, którzy licznie przybyli na zorganizowany festyn.

Festyn rozpoczął się punktualnie o godzinie 14:00. Przybyłych gości przywitali ze sceny sołtysi obu miejscowości. W następnej kolejności na scenie pojawiły się dzieci z Przedszkola Publicznego w Brzezinie, które przygotowały występy artystyczne i taneczne dla zaproszonych gości.

Wśród innych atrakcji można jeszcze wymienić:

- pokaz ptaków ozdobnych;

- przejazd wozem straży pożarnej,

- krótki pokaz strażaków,

- przejazd motocyklistów,

- loterie fantową.

Mieszkańcy oraz przybyli goście mogli równie popróbować różnego rodzaju specjałów, które przygotowały Panie z obu miejscowości wśród nich zasmakować można było:

- pierogi ruskie z kapustą grzybami z mięsem,

- grochówkę,

- kiełbasę z grilla,

- różnego rodzaju wypieków,

- kawę i herbatę.

Festyn zakończył się zabawą taneczną na której przygrywał Pan Jakub Szczepkowski, zabawa trwała, aż do BIAŁEGO RANA. Mieszkańcy obu miejscowości są zadowoleni z naszego wspólnego przedsięwzięcia.

Serdeczne podziękowania należą się naszym sponsorom bez których ta impreza by się nie udała dlatego dziękujemy:

- Panu Kazimierzowi Lipińskiem – Staroście Powiatu Pyrzyckiego,

- Pani Marzenie Podzińskiej – Burmistrz Miasta i Gminy Pyrzyce,

- Pani Elżbiecie Gabruch – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pyrzycach,

oraz prywatnym sponsorom.

Środki jakie zostały zebrane z festynu rodzinnego zostaną przeznaczone na remont kościoła w miejscowości Brzezin.