OBCHODY DNIA PATRONA SZKOŁY W PUBLICZNYM GIMNAZJUM W PYRZYCACH

dodano: 29-05-2015

Społeczność uczniowska Publicznego Gimnazjum w Pyrzycach obchodziła Dzień Patrona. Z tej okazji 21 maja 2015r. odbył się uroczysty apel, podczas którego przypomniano, że imię Marii Skłodowskiej – Curie zostało nadane szkole 23 maja 2003r. Po złożeniu raportu dyrektor szkoły p. Renacie Bochan – Bochanowicz przez przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Aleksandrę Mierzwiak wprowadzono sztandar w takt marsza generalskiego i odśpiewano hymn państwowy. Z kolei Matylda Wróblewska i Patryk Kozak przedstawili rys biograficzny patronki szkoły, Marii Skłodowskiej – Curie, współtwórczyni nauki o promieniotwórczości, dwukrotnej laureatki Nagrody Nobla – w dziedzinie fizyki i chemii

Emilia Budynek uczciła pamięć wybitnej Polki recytacją wiersza, a przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli kwiaty pod pamiątkową tablicą w holu szkoły. Następnie zostały wręczone nagrody dla zwycięzców szkolnego konkursu wiedzy o życiu i działalności odkrywczej patronki.

Tradycyjnie podczas obchodów Dnia Patrona odbyła się ceremonia przekazania sztandaru szkoły uczniom młodszych klas. Dotychczasowy poczet sztandarowy w składzie Jakub Bochan – Bochanowicz , Aleksandra Zduńczyk, Iga Flisińska przekazał tę zaszczytną funkcję Kacprowi Małolepszemu, Alicji Gołuchowskiej i Wiktorii Laszczyńskiej.

Z kolei panie dyrektor i wicedyrektor wręczyły dyplomy uznania uczniom, którzy reprezentowali szkołę w konkursach i turniejach, przynosząc jej zaszczyt. Uhonorowano także najlepszych sportowców naszej szkoły. Dyplomy uznania oraz nagrody za sumienną pracę na rzecz Samorządu Uczniowskiego i tworzenie pozytywnego wizerunku szkoły otrzymali członkowie Rady SU i członkowie pocztu sztandarowego, którzy w tym roku szkolnym kończą naukę w gimnazjum.

Na zakończenie apelu głos zabrała dyrektor PG p. R. Bochan – Bochanowicz, po czym wyprowadzono sztandar szkoły, a członkowie SU uwiecznili swą obecność na apelu pamiątkowym zdjęciem.

Po uroczystości p. Antoni Zienkiewicz oraz nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali niespodziankę dla uczniów, którzy szczególnie zaangażowali się w organizację festynu szkolnego, zapraszając ich na kiełbaski z grilla na patio.