35 Pyrzyckie Spotkania z Folklorem

dodano: 10-06-2015

35 Pyrzyckie Spotkanie z Folklorem, tradycyjnie rozpoczęły się w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Pyrzycach w którym zaprzyjaźnione z Pyrzyckim Domem Kultury zespoły zaprezentowały pieśni religijne.

W piątek 5 czerwca 2015 r. o godz. 16:00 Burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska wraz z dyrektorem PDK Tomaszem Lewandowskim dokonała oficjalnego otwarcia Pyrzyckich Spotkań z Folklorem, wręczając symboliczny klucz do bram miasta Zespołowi Pieśni i Tańca Pyrzyce by taniec, śpiew i zabawa zagościły w ten słoneczny weekend w naszym mieście.

Oficjalne otwarcie zakończyło się Polonezem w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Pyrzyce i zgromadzonej publiczności. Atrakcją wieczoru w ramach Nowych Horyzontów był występ zespołu Bubliczki.

W sobotę 6 czerwca o godzinie 14:00 ulicami miasta przeszedł roztańczony, rozśpiewany i barwny korowód, w którym uczestniczyły wszystkie zespoły biorące udział w festiwalu.

Sobotni wieczór umiliły nam występy zespołów w ramach Nowych Horyzontów: Malta, Afrique Sogue, Megitza, Klezmafour oraz Norbi, który poprowadził festiwal w tym dniu. Sobotni dzień PSzF zakończył się dyskoteką pod chmurką.

Pyrzyckie Spotkania z Folklorem zakończyły się w niedzielne popołudnie tradycyjnym już przekazaniem klucza na ręce pani Burmistrz .

Podczas tegorocznych Pyrzyckich Spotkań z Folklorem przeprowadzono rejestrację potencjalnych dawców szpiku, zarejestrowało się 120 chętnych osób, odbyła się również zbiórka krwi w mobilnej stacji krwiodawstwa z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie, udało się zebrać 6 750 ml krwi, dziękujemy Wszystkim, którzy przyłączyli się do tych akcji i chcą pomóc chorym.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom 35 Pyrzyckich Spotkań z Folklorem, licznie przybyłej publiczności, zespołom, wszystkim wystawcom, stowarzyszeniom i instytucjom zaangażowanym w organizację tegorocznego festiwalu, a przede wszystkim dyrektorowi i pracownikom Pyrzyckiego Domu Kultury oraz prowadzącej dwa festiwalowe dni pani Roksanie Herman.