Kontrole placów zabaw i piaskownic

dodano: 17-06-2015

Strażnicy Straży Miejskiej w Pyrzycach skontrolują w najbliższych dniach stan techniczny placów zabaw na terenie miasta i gminy Pyrzyce. Przyjrzą się urządzeniom pod kątem ich bezpieczeństwa dla dzieci. Pod lupę wezmą wszystkie place zabaw, nie tylko należące do miasta ale i do spółdzielni oraz te zlokalizowane na terenach placówek oświatowych. Swoje uwagi i zastrzeżenia będą na bieżąco przekazywać właścicielom i administratorom urządzeń domagając się usuwania usterek.

Podczas szczegółowych kontroli strażnicy sprawdzą jak wyglądają ogrodzenia oraz nawierzchnie placów zabaw. Dokładnie przyjrzą się urządzeniom zwracając uwagę na to czy elementy nie są pourywane lub naderwane oraz czy gładzie zjeżdżalni nie są uszkodzone. Sprawdzą również łańcuchy oraz linki huśtawek. Skontrolują także stan tablic informacyjnych oraz stan czystości i porządku. Celem tych działań ma być zapewnienie dzieciom bezpiecznej zabawy.

Wszelkie nieprawidłowości prosimy zgłaszać bezpośrednio do patroli w terenie lub Straży Miejskiej pod nr. tel. 91 3970 329, e-mail: straz_miejska@pyrzyce.um.gov.pl

Komendant Straży Miejskiej

w Pyrzycach