Informacja - Wyprawka Szkolna 2015

dodano: 05-08-2015

„WYPRAWKA SZKOLNA 2015”

Informujemy o możliwości skorzystania z pomocy na zakup podręczników zgodnie z Rządowym programem pomocy uczniom
w 2015 r. - „Wyprawka szkolna”.

Dofinansowanie zakupu podręczników przysługuje rozpoczynającym w roku szkolnym 2015/2016 naukę:
1. uczniom klay III podstawowej,
2. uczniom klasy IV Technikum,
3. uczniom:
  • słabowidzącym,
  • niesłyszącym,
  • słabosłyszącym,
  • z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim,
  • z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym,
  • z niepełnosprawnością ruchową, w tym afazją,
  • z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera,
  • zniepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną
z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona powyżej,
  • posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, uczęszczających
w roku szkolnym 2015/2016 do klas III, V i VI szkół podstawowych oraz klasy II i III gimnazjum.

Pomoc przeznaczona jest dla:

1. uczniów pochodzących z rodzin, w których dochód na osobę w rodzinie nie
przekracza kryterium dochodowego tj. 574 zł netto na jedną osobę w rodzinie;
2. uczniów pochodzących z rodzin niespełniających kryterium dochodowego,
pochodzącym z rodzin, w których występuje: ubóstwo, sieroctwo, bezdomność, bezrobocie, niepełnosprawność, długotrwała lub ciężka choroba, przemoc w rodzinie, wielodzietność, bezradność w sprawach opiekuńczo-wychowawczych, alkoholizm, narkomania, zdarzenia losowe, sytuacja kryzysowa, klęska żywiołowa na podstawie decyzji dyrektora szkoły, do której uczęszcza uczeń;
3. uczniów niepełnosprawnych uczęszczających w roku szkolnym 2015/2016 do szkół
4. dla  dzieci i młodzieży bez względu na kryterium dochodowe;
Wnioski o pomoc materialną „Wyprawka szkolna 2015” są do pobrania w sekretariacie
szkoły oraz tutaj: wniosek.pdf

* Rodzice ucznia składają wniosek o dofinansowanie zakupu podręczników w nieprzekraczalnym terminie do dnia 8 września 2015 roku do dyrektora szkoły, do której uczeń   będzie uczęszczał w roku szkolnym 2015/2016.

*   Do wniosku należy dołączyć:

• w przypadku ubiegania się o pomoc ze względu na niski dochód, zaświadczenie o wysokości dochodów, w uzasadnionych przypadkach do wniosku można dołączyć – zamiast zaświadczenia o wysokości dochodów  - oświadczenie o wysokości dochodów,
  • w przypadku ubiegania się o pomoc dla ucznia, którego rodzina korzysta ze świadczeń rodzinnych w formie zasiłku rodzinnego lub dodatku do zasiłku rodzinnego można przedłożyć, zamiast zaświadczenie o wysokości dochodów, zaświadczenie o korzystaniu ze świadczeń rodzinnych w formie zasiłku rodzinnego lub dodatku do zasiłku rodzinnego, bądź kserokopię decyzji.
  • w przypadku ubiegania się o pomoc dla ucznia niepełnosprawnego do wniosku, zamiast zaświadczenia o wysokości dochodów, należy dołączyć kopię orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego wydanego przez publiczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną, w tym poradnię specjalistyczną,
  • w przypadku osób ubiegających się o pomoc dla ucznia pochodzącego z rodziny niespełniającej kryterium dochodowego, zamiast zaświadczenia o wysokości dochodów należy dołączyć uzasadnienie.

Dyrektor szkoły, po analizie wniosków, zwraca rodzicom uczniów koszty indywidualnie zakupionyc podręczników po przedłożeniu dowodów zakupów tj. faktura VAT lub rachunek imienny lub paragon bądź oświadczenie o zakupie podręczników lub materiałów edukacyjnych wraz z informacją o rozliczeniu wydatków tylko w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w 2015 r. - „Wyprawka szkolna”.