Dzień Rodziny w Krzemlinie

dodano: 02-09-2015

Rodzina to kolebka, to początek wszystkich cnót. W niej wyrasta człowiek. Żadne miejsce nie jest milsze nad domowe pielesze. Najważniejsze jest to, aby zawsze istniało to, w czym się żyło i żyje: zwyczaje, święta rodzinne i dom, jako wspólnota skupiająca najważniejsze w życiu wartości – miłość, poświęcenie, pomoc, troska czy angażowanie się i kultywowanie wspólnych działań.

To tylko niektóre z wartości jakie towarzyszą szczęśliwej rodzinie.

Z inicjatywy pyrzyckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, poparty aprobatą Rady sołeckiej w Krzemlinie, w ubiegłą sobotę (29.08.2015 r.) na tamtejszym „orliku” zorganizowany został festyn wielopokoleniowy z okazji „Dnia Rodziny” (uroczystość, która zaplanowana była na czerwiec, a z przyczyn organizacyjnych nie mogła się odbyć).Wśród licznie przybyłych na sobotnią rekreację, nie zabrakło również pociech ze smoczkiem w buzi, a festynowi jak zawsze towarzyszyło wiele atrakcji, o które postarali się organizatorzy.

Liczne – bo nawet ponad dziesięcioosobowe – drużyny ścigały się w śmiesznych konkurencjach rekreacyjno – sportowych tj.: slalomie w kaloszach z tacką i jajkiem na głowie, biegu drwala, napełnieniu „studni bez dna”, jajecznej pułapce, „mumii egipskiej” czy też rysunku na oślep, gdzie dzieciaki z zawiązanymi oczyma musieli na brystolu (trzymanym przez dorosłą osobę) narysować głowę, uszy, oczy, nos, usta, szyję tułów, kończyny górne  i dolne oraz na koniec dorysować ubranie powstałej postaci. Okazało się, że wszyscy uczestnicy nie tylko wykazali się niesamowitą sprawnością fizyczną, ale również i artystyczną.

Emocji nie brakowało, a rywalizacja odbywała się przy oszałamiającym dopingu całej startującej dziatwy. W zawodach nie było przegranych. Wszystkie ekipy stanęły na najwyższym stopniu podium, otrzymując wiele słodkich smakołyków. Dla dorosłych również były przygotowane losy, za które mogli otrzymać podczas zabawy kiełbaskę z grilla oraz „złocisty napój” z beczki.

Natomiast najmłodsi mieszkańcy mogli swoją energię spożytkować na dużych i miękkich dmuchańcach. Bardzo długa kolejka ustawiła się również przy boisku trawiastym, gdzie Panowie na guadach zafundowali dzieciakom pełne wrażeń przejażdżki.
Nie zabrakło również kawiarenki ze swojskim ciastem, które po niespełna godzinie od rozpoczęcia festynu  „rozeszło się jak świeże bułeczki”
Obecni na festynie – Marzena Podzińska – Burmistrz Pyrzyc wraz  ze swoim zastępcą - Robertem Betyną, którzy są zwolennikami tego typu wypoczynku byli oczarowani sportowymi wyczynami maluchów i dorosłych.
Wieczorem w równie sielskiej atmosferze przy wspaniałym Dj-u bawili się dorośli do białego rana.

Celem imprezy było zaciśnienie relacji dziecko – rodzice oraz wdrażanie do pielęgnowania relacji z pozostałymi członkami rodziny poprzez uczestnictwo we wspólnej zabawie. Widać było, że to spotkanie połączyło pokolenia. Rzec można, że cel został osiągnięty.