Spotkanie „Dawnych Pyrzyczan”

dodano: 10-09-2015

W dniu 7.09.2015r. przywitaliśmy grupę „Dawnych Pyrzyczan” z Korbach w tym przewodniczących związku – Pan Werner Hubner oraz Ekkehart Wendorf.

Spotkanie rozpoczęło się zapaleniem znicza pod pomnikiem „Pamięci Zmarłych Ziemi Pyrzyckiej” wspólnie z Burmistrz Pyrzyc - Marzeną Podzińską oraz Zastępcą Burmistrza Pyrzyc - Robertem Betyną.

Po wizycie na cmentarzu członkowie grupy na zaproszenie Pani burmistrz udali się do Urzędu Miejskiego w Pyrzycach na poczęstunek. Zaproszeni goście swoją wizytę upamiętnili wpisem do Księgi Pamiątkowej Miasta i Gminy Pyrzyce. Grupa otrzymała od Pani burmistrz drobne upominki. Po oficjalnym zakończeniu spotkania uczestnicy udali się na zwiedzanie miasta szlakiem wspomnień w szczególności : odwiedzili muzeum Ziemi Pyrzyckiej, Kościół Parafii Rzymskokatolickiej Św. Ottona, Studnie Św. Ottona oraz przeszli wzdłuż obwarowań miejskich.