WSPÓLNE POSIEDZENIE ZARZĄDÓW I RADY EUROREGIONU

dodano: 11-09-2015

W dniu 4.09.2015r. w Stralsundzie odbyło się wspólne posiedzenie polskiego zarządu Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Pomerania (SGPEP), niemieckiego zarządu Kommunalgemeinschaft Europaregion POMERANIA e.V. oraz polsko-niemieckiej Rady Euroregionu Pomerania.

Wzięła w nim udział Burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska, która jest członkiem Rady Euroregionu Pomerania. W tym roku Euroregion Pomerania obchodzi jubileusz powstania, ustalenia dotyczące tego jubileuszu  były głównym tematem spotkania. Obchody 20-lecia zaplanowano na 17 grudnia b.r. w Szczecinie. Z tej okazji przyznane zostaną także nagrody euroregionalne. Zarówno polska jak i niemiecka strona wybierze  laureatów w trzech kategoriach: osoba fizyczna, organizacja non-profit i gmina. Kolejnym punktem spotkania było podsumowanie działalności biur w zakresie wdrażania Funduszu Małych Projektów INTERREG IVA oraz Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, a także stanu prac nad nowym okresem wsparcia 2014-2020. Przed posiedzeniem Rady, zarząd SGPEP oraz polscy członkowie Rady Euroregionu Pomerania spotkali się by wybrać zastępcę polskiego Prezydenta (funkcję tę pełni od tego roku Piotr Jedliński, prezydent Koszalina). Jego zastępcą został Krzysztof Soska, zastępca prezydenta Szczecina i jednocześnie prezes SGPEP.