Vysoke Myto

dodano: 14-09-2015

Tradycyjnie już po raz kolejny delegacja reprezentująca Gminę Pyrzyce wraz z zespołem Pyrzyckiego Domu Kultury odwiedziła partnerskie miasto - Vysokie Myto. Gmina Pyrzyce od wielu lat prowadzi współpracę z zagranicznymi miastami, która intensywnie rozwija się w różnych dziedzinach.

Porozumienie o współpracy z Vysokim Mytem zostało podpisane w Pyrzycach 29 września w 2003r. z Burmistrzem Frantiskiem Jirosky. Od tamtej pory podejmowane są działania, które przyczyniają się do efektywnej współpracy między miastami. W dniach 4-6 września 2015r.       w  Vysokim Mycie odbyły się „Dni Miast Partnerskich”. Gminę Pyrzyce reprezentował Zastępca Burmistrza Robert Betyna, radny Mariusz Majak, radny Jan Wojtasik oraz zespół muzyczny „Lepiej nie będzie” w składzie : Natalia Grzywacz- wokal, Michał  Hołownia-perkusja, Jacek Rojek- pianino, Bartek Gontarz- gitara basowa, Jędrzej Hołownia- gitara solowa. Opiekunem zespołu był Janusz Szpaczyński. Podczas pierwszego dnia wizyty na części oficjalnej w Ratuszu Miejskim przywitano delegację miast partnerskich Pyrzyc, Korbach i Ozorkowa.  „Dni Miast Partnerskich”  to impreza cykliczna, organizowana przez miasto od wielu lat, podczas której swój dorobek artystyczny prezentują zespoły zarówno z miast partnerskich oraz współpracujących i sąsiadujących w Czechach z Vysokim Mytem. Imprezie towarzyszą przeróżne kiermasze, na których lokalni wystawcy, twórcy ludowi i handlowcy mogą zaprezentować i sprzedać swoje produkty. W piątek nasza delegacja miała zaszczyt gościć na koncercie Orkiestry Symfonicznej „Litomyslsky”. Podczas tych wyjątkowych dni odbywały się uroczystości studenckie oraz koncerty na placu „Premysla Otakara II”. W sobotę  wystąpił nasz zespół, który odebrany był  z wielkim aplauzem, publiczność nagrodziła  ich wielkimi brawami. Podczas całego pobytu uczestnicy mieli szanse zapoznać się z infrastrukturą sportową miasta, prowadzone były również rozmowy na temat rozwinięcia współpracy między miastami partnerskimi.