Ogólnopolska Akcja "Sprzątanie Świata - Polska"

dodano: 23-09-2015

W dniu 17.09.2013 r., wzorem lat ubiegłych, uczniowie Szkoły Podstawowej klas I-VI przyłączyli się do  XXII edycji Ogólnopolskiej Akcji "Sprzątania Świata -Polska". W tym roku przebiegała ona pod hasłem „Wyprawa - poprawa”.

W ramach tegorocznej  kampanii, szczególna uwaga zwrócona została  na rolę, jaką może odegrać każdy człowiek  w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w gminie. W związku z tym, przed przystąpieniem do działania, w szkole odbyła się kampania propagująca hasło tegorocznej zbiórki śmieci, tj. „Wyprawa - poprawa”

Dzieci uczestniczyły w quizie na temat odpadów i ich segregacji. Oprócz wiedzy teoretycznej, uczniowie musieli wykazać się praktyczną umiejętnością segregacji śmieci. Wszyscy bawili sie wspaniale, a przez zabawę każdy młody człowiek - uczeń szkoły z pewnością zdobył nową wiedzę. Dlatego każdy uczeń za dobrze wykonane zadanie -otrzymał mały upominek- znaczek odblaskowy, który także wzmocni jego bezpieczeństwo na drodze.

Po części przygotowawczej, nastąpiło połączenie teorii z praktyką. Uczniowie zaopatrzeni w sprzęt: worki i rękawice, wyruszyli w teren.

Dzieci z wielka ochotą i zaangażowaniem zbierały najdrobniejsze odpady w najbliższym otoczeniu szkoły, przestrzegając ustalonych wcześniej zasad dotyczących segregacji śmieci.

Cała społeczność szkoły jest  dumna z  ekologicznej działalności na rzecz ochrony środowiska przyrodniczego, której przewodnim hasłem jest: "Nikt nie powinien zostać obojętnym wobec realnego zagrożenia naszej planety".