Turniej

dodano: 12-10-2015

W dniach 2-3 października w Kołobrzegu odbył się Wojewódzki Turniej Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, który zorganizowało Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Kołobrzegu, przy współpracy z Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej Powiatu Kołobrzeskiego, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu i Zespołem Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu

Rozgrywki odbywały się na trzech kołobrzeskich halach sportowych - OPP Powiatu Kołobrzeskiego, Zespołu Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu oraz Milenium. Uczestniczyły w nich 24 drużyny liczące ponad 300 zawodników i zawodniczek, którzy zostali zakwaterowani w internatach I LO im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu oraz Zespołu Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu.

Podczas pierwszego dnia Turnieju odbyły się również pomiary sprawności fizycznej i cech antropometrycznych wszystkich zawodników. Na ich podstawie wyłoniona zostanie przyszła kadra naszego województwa.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkową koszulkę, a koordynatorzy, trenerzy i fizjoterapeuci pamiątkowy zestaw promocyjny Urzędu Miasta Kołobrzeg wraz z koszulką. Dzięki uprzejmości czterogwiazdkowego hotelu Arka Medical Spa w Kołobrzegu - sponsora nagrody specjalnej dla najlepszego zawodnika Turnieju, Miłosz Kruk z SOS Świnoujście został uhonorowany voucherem na weekendowy pobyt w hotelu Arka Medical Spa w Kołobrzegu wraz z pakietem wyżywienia i pełnym dostępem do strefy Spa.

Kołobrzeski Turniej był wielką imprezą integrującą młodzież uprawiającą siatkówkę w województwie zachodniopomorskim. Po raz pierwszy bowiem zorganizowano rozgrywki dziewcząt i chłopców w jednym mieście. Pomimo swojego towarzyskiego charakteru był ostatnim sprawdzianem przed zbliżającą się walką o ligowe punkty, z tego też względu miał ogromne znaczenie szkoleniowe.

W turnieju Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w Kołobrzegu Pyrzyce zajmując I miejsce w klasach pierwszych, II miejsce w klasach drugich i trzecich wśród Gimnazjów pokazało że jesteśmy szkołą w której praca z młodzieżą jest prowadzona na bardzo wysokim poziomie sportowym.

Gratulacje dla młodzieży i nauczycieli.

Klasyfikacja końcowa turnieju prezentowała się następująco:

Dziewczęta:

Klasy 1: