Inauguracja Roku Akademickiego 2015/2016 Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pyrzycach

dodano: 16-10-2015

15 października br. w Pyrzyckim Domu Kultury odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2015/2016 Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pyrzycach. Hasło nowego roku akademickiego  brzmi : „ Razem możemy więcej i lepiej”.

Spotkanie poprowadziła Pani Zenobia Walczak- prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Starosta Pyrzycki Kazimierz Lipiński. Prowadzący ciepłymi słowami przywitali przedstawicieli samorządowych, sympatyków uniwersytetu oraz gości z zaprzyjaźnionych Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Uroczystość rozpoczęła się od popisowego wykonania „Poloneza” przez słuchaczy uniwersytetu pod kierownictwem Pana Janusza Urbańskiego i Pani Joanny Suwińskiej. Wykonawcy zostali nagrodzeni przez publiczność gromkimi brawami. Grono słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pyrzycach powiększyło swoje szeregi o dwóch nowych członków, którzy z zaszczytem złożyli ślubowanie podczas uroczystości i otrzymali nowe legitymację. Pan dr. Tomasz Szutkowski wygłosił wykład inauguracyjny pt. „ Gdy przysłowia umierają ludy mądrość zatracają. Polskie przysłowia dawniej i dziś”. Mimo specyfiki tematu goście nie kryli zachwytu wystąpieniem Pana Tomasza Szutkowskiego. Na zakończenie Zespół Wokalny „Seniorita” pod kierownictwem Pani Agnieszki Urbańskiej wykonał pieśń pt.” Gaudeamus Igitur”.