dodano: 19-10-2015

Choć popularnie ten dzień nazywany jest Dniem Nauczyciela, to 14 października swoje święto mają wszyscy pracownicy szkoły. Mimo, iż uczniowie często narzekają na belfrów, to wiedzą, jak wiele wysiłku musi włożyć każdy nauczyciel, by osiągnąć zamierzony cel. Za ten wysiłek nasi uczniowie dziękowali w tym roku 14 października .

Uczniowie klasy III i IV pod kierunkiem nauczycieli Dominiki Jackowskiej i Izabeli Burdy przygotowali krótki apel. Były tradycyjnie życzenia, wiersze i piosenki dedykowane nauczycielom. W uroczystości uczestniczyli wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi i zaproszeni goście: Zastępca Burmistrza Pyrzyc Pan Robert Betyna, Starosta Powiatu Pyrzyckiego Pan Kazimierz Lipiński, sołtys wsi Ryszewo Pan Lucjan Nykiel. Na początek głos zabrała Pani Dyrektor, która nauczycielom oraz wszystkim pracownikom oświaty złożyła najserdeczniejsze życzenia i podziękowania. W drugiej części akademii odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej na czytelnika biblioteki szkolnej w Okunicy. W tym dniu uczniowie złożyli życzenia wszystkim pracownikom naszej szkoły oraz wręczyli własnoręcznie wykonane laurki.